На місці знесеної церкви-МАФу в Києві проведуть археологічні розкопки

01 червня, 09:20
Культура
На місці знесеної церкви-МАФу в Києві проведуть археологічні розкопки - фото 1
У Києві біля фундаменту Десятинної церкви, де нещодавно демонтували храм УПЦ МП, Національний музей історії України розпочне археологічні дослідження. Мета цих досліджень – створення нових експозиційних об’єктів, які розкриватимуть історію країни для відвідувачів.

Про це повідомляє Big Kyiv.

“Це ті землі, на яких виникла Русь і на яких виникли особливі знакові пам’ятки, і навколо яких формувалася історична пам’ять, яка потім була записана в літописах. І тому музей є закономірним продовжувачем і зберігачем цих традицій”, – зазначив генеральний директор музею Федір Андрощук під час брифінгу на території музею.

Розкопки планують продовжувати на Старокиївській горі, з метою створення нових експозиційних об’єктів, що зможуть розповісти гостям міста та іноземцям про багатогранну історію України.

Національний музей історії України має амбітні плани щодо продовження археологічних досліджень, що дозволить створити нові, інформативні експозиції. Ці нові об’єкти розповідатимуть про ключові моменти історії країни та допоможуть зміцнити національну ідентичність.

Незаконно зведений храм на території музею був демонтований вночі 17 травня. Споруда знаходилася в буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і мала офіційні документи лише на три кіоски по 20 кв. м, що пояснює її назву “храм-МАФ”.

Українці зібрали 772 тисячі гривень на демонтаж за 16 годин, і підрядник, що виконував роботи, передав ці кошти на підтримку ЗСУ.