На Одещині знайшли унікальний 300-літній ісламський оберіг

13.07.2020, 14:31
Культура
Ісламський оберіг - фото 1
Ісламський оберіг
Учасники археологічної експедиції, які нині розкопують ділянку в Цивільному дворі Білгород-Дністровської фортеці, дістали із землі добре збережений паперовий тумар (оберіг - згорнутий в трикутник листочок паперу з рядками з Корану) віком не менше 300 років.

Про це Думській повідомив головний консультант експедиції доктор історичних наук Андрій Красножон.

«Папір зберігся чудово, що перетворює знахідку в унікальну. Особливо на цьому пам'ятнику. Умовою збереження предмета послужило як якість матеріалу, з якого він зроблений, так і властивості грунту. Повністю розгорнути амулет і прочитати текст ще доведеться згодом, але вже зараз можна бачити арабську фразу: «Написано від страху [перед Аллахом?] ...» і три цифри: 007 (велика спокуса бачити в них фрагмент дати з хиджрі: 1007 = 1598/99 рр .) », - розповів Красножон.

На думку вченого, знахідка може доповнити відомості про життя людей в Акермані в першій половині XVIII століття, коли в місті народився і жив знаменитий турецький вчений, богослов Мухаммед аль-Аккермані, що став згодом каді (суддею) міста Мекка.

«Є підстави припускати, що Аккерман був свого роду центром ісламського вчення в Північно-Західному Причорномор'ї у цей час. Так що, історичний контекст зробленої знахідки більш ніж примітний», - зазначає Красножон.