На Покрову на Вінничині між вірянами ПЦУ та УПЦ МП сталася сутичка
Про це повідомив Релігійній правді (РП) місцевий житель і член громади ПЦУ Василь.
“Звезли бандюків з усієї області, десь чоловік 50, не менше. Ми вирішили прийти десь на 7 годину, щоб проконтролювати ситуацію, а вони прийшли о пів на шосту і стали на порозі храму”, – розповів Василь.
Коли члени громади ПЦУ прийшли до храму, на місці вже були працівники поліції і Нацгвардії, а "тітушки" стояли на сходах біля дверей церкви.
“Вони там поштовхалися, не пустили людей. Поліція розвела і далі домовлялись півтори години, щоб люди не заходили до храму. Поліція дуже просила не заходити, не створювати конфлікт, бо зараз, мовляв, буде бойня, воно вам треба”, – розповів Василь.
Після того поліція звела титушок зі сходів. Громада ПЦУ почала проводити службу навпроти входу до храму, а представники УПЦ МП примостилися збоку церкви.
Як йдеться у повідомленні РП, ветерани АТО, які приїхали до храму на святкову службу з нагоди Дня захисника України, "повелися гідно і не стали наражатися на конфлікт із титушками УПЦ МП".
“Вирішили не робити ніяких конфліктів, потерпіти. Та й люди зїхались на свято, не хочеться… Треба щось святе в душі мати – не так, як вони. Є рішення суду, є наказ про усунення перешкод, а вони (представники УПЦ МП, – ред.) показують свою зверхність, що їм на все плювати”, – зауважив Василь.
Таким чином, йдеться у повідомленні РП, УПЦ МП не отримала тієї картинки, на яку так сподівалася. Нагадаємо, що у нещодавніх публікаціях на ресурсах УПЦ МП людей жахали тим, що ветерани АТО нібито планують “захопити” храм у Новоживотові.
Член релігійної громади ПЦУ Василь також звернув увагу на цікаву деталь. Серед тих, хто блокував сьогодні вхід до храму були присутні люди, проти яких уже відкрито кримінальне провадження за невиконання наказу суду про заборону перешкоджання громаді ПЦУ користуватися храмом.
“Стоять по центру дверей ті самі люди, на яких відкрита справа – Петро Монастирський, Осипчук Валентина, Осипчук Олександр. Останній – не місцевий, він з сусіднього села. І поряд стоїть слідчий, який веде цю справу. Я питаю його, як це називається? Він каже: “Ви ж розумієте, ми маємо провести розслідування”. Так проведіть, кажу, хоча б превентивні заходи, попередьте його, що це кримінальна відповідальність. “Ну ми так не маємо права, ми вже потім викличемо їх на допит”, – переповів Василь діалог зі слідчим.
За його словами, громада надалі планує заходити до храму. “Люди чекають на храм, і ним потрібно користуватися, треба його ремонтувати, бо якщо ще зиму простоїть без ремонту, то розвалиться”, – зазначив чоловік.