• Головна
  • Новини
  • На полярній станції «Академік Вернандський» зведуть православну каплицю...

На полярній станції «Академік Вернандський» зведуть православну каплицю

30.03.2011, 09:43
На полярній станції «Академік Вернандський» зведуть православну каплицю - фото 1

У Києві 16 березня відбулася церемонія проводів XVI Української антарктичної експедиції у складі 11 полярників під головуванням геофізика-сейсмолога Євгенія Карягіна на наукову вахту. За дорученням Предстоятеля УПЦ архиєпископ Львівський і Галицький Августин (Маркевич) вирушив на станцію разом з полярниками, щоб освятити місце для каплиці.

У Києві 16 березня відбулася церемонія проводів XVI Української антарктичної експедиції у складі 11 полярників під головуванням геофізика-сейсмолога Євгенія Карягіна на наукову вахту. За словами присутнього на церемонії голови Державного агентства з питань науки, інновацій і інформатизації України Володимира Семиноженка, особливість цієї експедиції полягає в тому, що вона працюватиме за новою Державною цільовою науково-технічною програмою виконання досліджень України в Антарктиці на 2011-2020 роки.

Ще однією особливістю цьогорічної експедиції є те, що зусиллями України, Росії та Білорусі на станції «Академік Вернадський» буде зведена православна каплиця. Каплиця буде побудована з благословення Митрополита Київського і всієї України Володимира.  Про це повідомляє офіційний сайт УПЦ.

ekspedutsiya.gif

За дорученням Предстоятеля УПЦ архиєпископ Львівський і Галицький Августин (Маркевич) вирушив на станцію разом з полярниками, щоб освятити місце для каплиці. Під час проводів експедиції владика Августин прочитав напутню молитву, а також освятив ікону Миколая Чудотворця – покровителя мандрівників та мореплавців, яка була написана спеціально для каплиці в Антарктиді. Ікону полярникам передала міська влада Кривого Рогу.

Усі присутні на проводах бажали учасникам експедиції результативної наукової вахти, щасливої дороги та сім футів під кілем у грізній протоці Дрейка.