На Різдво площу Святого Петра прикрашатимуть ялинка і вертеп з Італії

31.10.2022, 15:33
Світові
На Різдво площу Святого Петра прикрашатимуть ялинка і вертеп з Італії - фото 1
3 грудня на площі Святого Петра у Ватикані встановлять різдвяну ялинку та проведуть інавгураційний різдвяний вертеп. Вранці того ж дня Папа Франциск прийме на аудієнції делегації з місцевостей, які їх подарували.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Ялинка, що буде встановлена на площі Святого Петра, прибуде із гірської місцевості Розелло, що в центральноіталійському регіоні Абруццо в Італії. Йдеться про середньовічне поселення, яке згадується у документах вже в ХІІ столітті, неподалік якого знаходиться відомий регіональний заказник, в якому росте найбільша в Італії ялина, що сягає 54 метрів. Звідтіля й прибуде 30-метрове дерево на площу Святого Петра. Оздоби виготовили підопічні місцевого психіатричного реабілітаційного осередку «Чотирилисник».

Із містечка Сутріо в Карнійських Альпах, що в провінції Удіне на північному сході Італії, походить різдвяний вертеп, який буде виставлений біля ялинки. Він повністю виготовлений з дерева, статуетки персонажів виконані в натуральний зріст. В повідомленні підкреслюється, що статуетки, виготовлені вручну з кедрового дерева. Матеріал походить із дерев, що були висаджені понад сто років у приватних і громадських парках, і були призначені для зрізання. Жодне дерево не рубали спеціально для виготовлення вертепу. Окрім традиційних персонажів у вертепі побачимо столяра і ткалю, які представлятимуть ремісників Карнійських Альп. Серед особливих символічних персонажів – чоловік, який допомагає іншому встати на ноги після падіння, як символ солідарності, що панує в гірській місцевості. Двоє дітей, розташовані в різних частинах композиції, представлятимуть надії світу.

Різдвяний вертеп також буде споряджений у залі Павла VI, де Папа проводить аудієнції в зимовий період. Цього року це буде подарунок уряду Ґватемали. До композиції входять Свята Родина та три ангели, виготовлені вручну згідно з ґватемальськими ремісничими традиціями.

Ялинка та вертепи будуть виставлені до завершення різдвяного періоду, тобто, до 8 січня 2023 року, неділі Господнього Хрещення.