• Головна
  • Новини
  • Світові
  • На Росії чергова облава на свідків Єгови: "екстремістів" затримувала поліція, Росгвардія та УФСБ...

На Росії чергова облава на свідків Єгови: "екстремістів" затримувала поліція, Росгвардія та УФСБ

10.02.2021, 12:46
Світові
Ще одна група свідків Єгови затримана 10 лютого в Москві, перед затриманням проведено обшуки за 16 адресами, порушено кримінальну справу про екстремізм.

На Росії чергова облава на свідків Єгови: 'екстремістів' затримувала поліція, Росгвардія та УФСБ - фото 66663

 

Про це повідомляє Credo.press з посиланням на представника московського підрозділу Слідчого комітету Росії (СКР) Юлію Іванову.

"Порушено кримінальну справу за частинами 1, 2 статті 282.2 КК РФ (організація діяльності екстремістської організації). Підставою для порушення кримінальної справи стали матеріали про організацію в Москві діяльності" Управлінського центру Свідків Єгови в Росії ", визнаного рішенням Верховного суду РФ екстремістською організацією", - сказала Іванова журналістам.

Вона зазначила, що вже встановлені і затримані "організатори і учасники руху", які будуть доставлені до підрозділу відомства для проведення необхідних слідчих дій.

За версією слідства, в період з вересня 2017 року по теперішній час група осіб, "будучи обізнаною у рішенні Верховного суду", організувала на півночі Москви діяльність громади свідків Єгови. "Конспіративну збори проходили в одній з квартир, розташованій по вулиці Дибенка, де послідовники вивчали релігійну літературу і відомості, що містяться в інших джерелах інформації, що пропагують вчення "Свідків Єгови", і здійснювали інші дії, характерні для цього об'єднання", - сказала Іванова. За її словами, учасники групи проводили також онлайн-зборів по відеозв'язку.

"Слідчими столичного Головного управління спільно з Міністерством внутрішніх справ, УФСБ за підтримки Росгвардіі в Москві проводяться обшуки за 16 адресами проживання учасників організації", - повідомила Іванова.

В кінці листопада минулого року в Москві аналогічна кримінальна справа була порушена проти свідків Єгови, "які організували роботу осередку" в квартирі будинку на Челюскінской вулиці. Суд помістив їх під домашній арешт, відмовивши в клопотаннях слідства про укладення віруючих під варту.

Ст. 282.1 КК РФ, за якою переслідують свідків Єгови, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років. Як правило, самі віруючі сприймають подібні переслідування як виконання біблійних пророцтв і доказ істинності віри.

Верховний суд РФ 20 квітня 2017 року визнав всі 395 російських релігійних організацій свідків Єгови екстремістськими і заборонив їх діяльність. За минулий час правоохоронні органи припинили десятки передбачуваних громад цієї конфесії практично у всіх регіонах країни.