На Росії духівника Поклонської засудили до 3,5 року увʼязнення

Колишній схиігумен Середньоуральського жіночого монастиря Сергій (Романов), який влітку минулого року захопив монастир за допомогою козаків та «ветеранів Донбасу», отримав 3,5 роки вʼязниці.

Про це повідомляє «Бабель».

Духівник Поклонської постане перед церковним судом в Росії. Він «проклинав» тих, хто закриває храми через коронавірус

Рішення ухвалив Ізмайлівський суд Москви. Його визнали винним у самоврядності, порушенні права на свободу віросповідання та підбурюванні до самогубств.

Прокуратура просила призначити священнослужителю чотири роки колонії загального режиму. За версією слідства, Романов закликав віруючих до суїциду під виглядом ідеології християнства, перешкоджав інвентаризації у захопленому ним монастирі. Після того як йому заборонили богослужіння, він не пускав на територію монастиря представників РПЦ.

Сам Романов не визнав своєї провини. «Я закликав не до самогубства, а до готовності пожертвувати життям, до релігійного подвигу... Я сам мрію повторити шлях Христа, йду до цього всім своїм життям», — сказав він у суді. Захист оскаржить вирок.

У травні Єкатеринбурзька єпархія РПЦ заборонила служіння і позбавила права на носіння наперсного хреста схиігумена Сергія за те, що він «прокляв» тих, хто закриває храми через пандемію. У ЗМІ Сергія неодноразово називали духівником колишньої «прокурорки Криму», ексдепутата Держдуми Росії, а зараз посла у Кабо-Верде Наталії Поклонської, яка в 2014 році перейшла на сторону окупантів і сприяла анексії Криму.

В кінці липня РПЦ позбавила його сану священика.