На Росії засудили до 7,5 років колонії 63-річного Свідка Єгови за обговорення Біблії

11.02.2021, 09:49
Держава
Суддя Абінського райсуду Краснодарського краю оголосив 10 лютого вирок 63-річному Свідкові Єгови Олександру Івшину, якого місцеві силовики звинуватили в організації діяльності забороненої організації (ч. 1 ст. 282.2 КК РФ).

На Росії засудили до 7,5 років колонії 63-річного Свідка Єгови за обговорення Біблії - фото 66693

Івшина взяли під варту в залі суду, до вступу вироку у силу він буде утримуватися в СІЗО.

Про це повідомляє Портал "Credo.Press" з посиланням на джерела в середовищі російських Свідків Єгови.

За версією слідства, злочин віруючого полягав в тому, що по відеозв'язку він обговорював Біблію з друзями з сусіднього міста. Держобвинувач просив для Олександра Івшина покарання у вигляді 8 років колонії загального режиму.

У справі немає жодного потерпілого. Олександр Івшин наполягає на своїй повній невинності і буде подавати апеляцію.

Призначене покарання є найжорсткішим із усіх, які були винесені Свідкам Єгови в сучасній Росії. Раніше "рекордом" вважалося призначення судом першої інстанції 6,5 років колонії Геннадію Шпаковському з Пскова, однак в апеляції той вирок був пом'якшений. З тих, що вступили в силу вироки щодо Свідків Єгови найбільш суворий винесли Сергію Климову, Сергію Філатову, Деннису Крістенсену і Артему Герасимову. Всім їм призначено по 6 років колонії. Зараз вони відбувають покарання.

"Сьогоднішній вирок шокує своєю жорстокістю, - заявив Ярослав Сивульський з Європейської асоціації Свідків Єгови. - Новина про настільки жорстокий вирок для Олександра Івшина прийшла одночасно з новиною з Москви, де близько 15 сімей наших одновірців сьогодні зазнали вторгнення силовиків, озброєних автоматами".

У своєму останньому слові підсудний Олександр Івшин подякував своїй дружині Галині, дітям та онукам, а також друзям за підтримку в тяжкі для сім'ї часи і за те, що вони приходили до суду у дні засідання.

«У мене складається відчуття, що мене судять не за екстремізм, а за те, що я просто продовжую сповідувати мирну релігію Свідків Єгови, - сказав він. - В останньому слові хочу ще раз запевнити вас, що протягом свого життя я ні до кого не проявляв агресію і ненависть. До мене зверталися за порадами і за допомогою, і це мене тішило. [...] Шановний суд, моя життєва позиція заснована на біблійних принципах, де немає екстремізму і насильства. Зважаючи на вищесказане я прошу повністю мене виправдати і повернути таким чином мені моє добре ім'я».