На шість громад за вихідні стало менше в УПЦ МП (оновлено)

Храм преподобного Серафима Саровського смт. Млинів - фото 1
Храм преподобного Серафима Саровського смт. Млинів
Одна громада в суботу і п'ять в неділю у п'яти областях провели збори за вихід з УПЦ МП.

18 червня відбулися збори у с. Дібрівка Тетіївської громади на Київщині. Після тривалої дискусії і взаємних образ більшість проголосувала за вихід з МП і перехід до ПЦУ.

На Чернігівщині релігійна громада с. Городище на чолі з настоятелем о. Павлом Кириленком після недільної Літургії провела збори у парафіяльному храмі, на яких 110 зі 118 присутніх проголосували за перехід до ПЦУ, 8 — утримались.

Також 19 червня відбулися збори релігійної громади Успіння Пресвятої Богородиці с. Ободівка на Вінниччині, на яких проголосували за вихід з УПЦ МП і приєднання до ПЦУ.

Цього ж дня збори громади с.Ярівка Горохівського деканату на Волині прийняли рішення про вихід з УПЦ МП та об‘єднання з Православною Церквою України.

На Рівненщині дві громади змінили юрисдикцію цієї неділі.

19 червня відбулись загальні збори релігійної громади парафії преподобного Серафима Саровського смт. Млинів, які були скликані відповідно до вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», та пройшли з дотриманням норм чинного законодавства.

На зборах члени релігійної громади разом із своїм настоятелем протоєреєм Олександром Посільським одноголосно прийняли рішення змінити підлеглість у канонічних і організаційних питаннях релігійної громади з УПЦ МП до ПЦУ шляхом внесення відповідних змін до Статуту релігійної громади, — повідомили у Рівненській єпархії ПЦУ.

Також Свято-Успенська парафія села Лісове приєдналася до Православної Церкви України. Рішення про перехід переважною більшістю голосів було прийняте на зборах релігійної громади 19 червня.

Як повідомив митрополит Переяславсько-Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко), 18 червня він прийняв у свою юрисдикцію громаду с. Юрівка, яка провела збори 15 червня і було прийнято рішення про вихід з УПЦ МП.

Оновлено: 19 червня, в селі Суслівці на Хмельниччині відбулися збори щодо переходу Свято-Дмитрівського храму до ПЦУ. Запрошений був і настоятель місцевого храму о. Михайло Нижник, але він не прийшов на збори. Присутніх було більше 150 осіб, які одноголосно ухвалили рішення переходу до ПЦУ.