На Сумщині релігійні громади не можуть укладати угоди через відсутність держреєстратора

27.04.2023, 10:00
Держава
На Сумщині релігійні громади не можуть укладати угоди через відсутність держреєстратора - фото 1
Релігійні громади Сумщини зараз не можуть зареєструвати себе як юридичні особи, в області відсутній відповідний чиновник, який має це робити. Попередня реєстраторка після початку повномасштабної війни звільнилася і виїхала за кордон, а нового фахівця не можуть знайти.

Про це інформує Суспільне.

В Сумській області відсутній чиновник, який має реєструвати релігійні організації, говорить член громадської ради при Сумській облдержадміністрації Юрій Кондратенко.

“Відсутній державний реєстратор, який повинен здійснювати відповідні реєстраційні дії, що пов’язані з видачею відповідних реєстраційних документів при переході з інших громад: Московського Патріархату або з ліквідованого Київського Патріархату. Тобто, фактично статути реєструються, але відповідних реєстраційних документів не видають, тому організації залишаються в реєстрах тих громад, де вони перебували до цього”, - говорить член громадської ради про Сумській ОДА Юрій Кондратенко.

Якщо дані не заносяться до Єдиного державного реєстру, це перешкоджає релігійним громадам укладати договори на комунальні послуги, оренду і таке інше, каже Юрій Кондратенко. Також це не дає можливості узаконити перехід громади, наприклад, з Московського Патріархату – до Православної Церкви України, зазначає керуючий Сумською єпархією ПЦУ владика Мефодій.

“Сьогодні іде перехід. Вже по Україні перейшло понад 3 000 громад, в нашій області понад 30 перейшло громад і, при тому, дуже серйозні пастирі, високоосвічені перейшли і кожен день переходять”, - пояснює керуючий Сумською єпархією ПЦУ Мефодій.

Головний спеціаліст Сумської облдержадміністрації зі зв’язків з релігійними організаціями Олексій Усенко говорить, що під час війни не можливо знайти такого фахівця.

На Сумщині релігійні громади не можуть укладати угоди через відсутність держреєстратора - фото 113317

 

“Згідно з ПКМУ від 06.03.2022 року реєстратором юридичних осіб, фізичних осіб підприємців і громадських формувань може бути людина яка, на момент вторгнення була, працювала в цьому реєстрі і була в трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації. Тобто, ця людина повинна була працювати в Єдиному державному реєстрі", - каже головний спеціаліст Сумської ОДА Олексій Усенко.

Міністерство юстиції, каже Олексій Усенко, зараз не навчає держреєстраторів.

На Сумщині релігійні громади не можуть укладати угоди через відсутність держреєстратора - фото 113318

 

“На момент вторгнення країни-агресора у нас після цього звільнився працівник і ми знайшли іншу людину, вона подала документи на проведення тестування, щоб взяти іншу людину. На жаль, на даний час обмежена можливість проведення цих тестувань. Міністерство юстиції не проводило ці тестування з моменту вторгнення Російської Федерації на територію України”, - пояснює головний спеціаліст Сумської ОДА Олексій Усенко.

Але Юрій Кондратенко каже, що написав запит до Мін'юсту про причини відсутності в Сумській області держреєстратора релігійних громад і отримав відповідь.