На Сумщині священик УПЦ МП передавав ворогові інформацію про українських військових

На Сумщині священик УПЦ МП передавав ворогові інформацію про українських військових - фото 1
Сумська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно настоятеля одного з храмів УПЦ МП в Шосткинському районі на Сумщині за вчинення державної зради в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Сумської обласної прокуратури,інформує Релігійна правда.

Слідством встановлено, що після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну співробітник ФСБ встановив зв’язок із настоятелем одного з храмів Шосткинського району. Священнослужитель погодився на співпрацю, оскільки мав проросійські переконання та очікував на прихід «русского міра».

На виконання завдання окупантів агент в рясі збирав дані щодо кількості військових на території регіону та їх озброєння, а також інформацію про керівників місцевих органів влади, правоохоронних органів, громадських активістів, їхні політичні погляди та авторитет серед місцевого населення.

Настоятель храму записував точні адреси, фотографував місцевість, де розташовуються військовослужбовці та військова техніка на території Шосткинського району. Збирав інформацію про патріотично налаштованих громадян, які можуть впливати на суспільство. Розвідувальні дані передавав оперативному співробітнику фсб рф за допомогою одного з месенджерів.

Правоохоронці затримали агента в рясі 1 березня 2023 року, він перебуває під вартою.

Досудове розслідування завершено слідчими Управління СБУ в Сумській області.