На Святій горі Афон буде українська келія (оновлено)

26 січня, 09:39
Православні
На Святій горі Афон буде українська келія (оновлено) - фото 1
На Святій горі Афон почали відбудову келії, якою духовно опікуватимуться українці

Про це повідомив речник Рівненської єпархії ПЦУ протоєрей Василь Рудніцький.

“Друзі, маємо приємні новини із Афону. Тут є Келія Святих Архангелів - Фалакрос, на якій клірики та паломники Православної Церкви України зможуть звершувати богослужіння та молитися за Україну. Цю келію передано Зборами Старців Священного Монастиря Пантократор на проживання та відбудову єросхимонаху Паїсію (Крілю)”, – повідомив о. Василь Рудніцький.

За його словами, наразі келія перебуває на стадії відновлення. Оскільки ця частина Афону є одним із найстаріших і найважливіших місць Святої Гори, роботи тут будуть виконуватися з необхідною ретельністю та належною документацією, як історичною так і археологічною.

Як йдеться у листі монастирі на ім'я о. Паїсія, “у цій місцевості жила велика кількість аскетів, які прославилися як працьовиті бджоли, відзначилися у практиці та досягли мір чесноти, і найбільше благословення для Вас бути там, підкорятися святій Афонській чернечій традиції та наслідуючи практикуючих там блаженних старців”

“А сьогодні разом з настоятелем келії отцем Паїсієм та консулом Консульства України в Салоніках Олександром Сосонюком ми молимось тут за швидку перемогу України у війні з російським окупантом. Також наша молитва звучить і за всіх Українських Героїв, які загинули за нашу Державу-Україна”, — ділиться о. Василь.

Як прокоментував РІСУ д-р Сергій Шумило, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, “ця келія і далі належить Пантократорському монастирю. Так само о. Паїсій є клірик Вселенського Патріархату, як і всі інші священики на Афоні. Тут будуть приймати представників ПЦУ, для них буде вільна можливість служити і т.д., але келія як і все на Афоні належить виключно до канонічної юрисдикції Вселенського Патріархату”.

Теги: #Афон