На Святій Горі Афон вшанували 300-річчя українського святого Паїсія Величковського
Настоятель монастиря Пантократор архимандрит Гавриїл, настоятель Іллінського скиту архимандрит Филимон, духовенство та ченці інших афонських монастирів. взяли участь в урочистостях, повідомляє Orthodoxtimes.
Також були присутні почесні гості з України – Олександр Сосонюк, консул Консульства України в Салоніках, та д-р Сергій Шумило, директор Міжнародного інституту афонської спадщини.
Під час урочистостей український консул зачитав вітальний лист з нагоди ювілею настоятелям і братії Свято-Іллінського скиту та Пантократорського монастиря від Предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Епіфанія.
Також від імені Міжнародного інституту афонської спадщини директор Інституту д-р Сергій Шумило зачитав вітальне послання настоятелю та братії.
У вітальному слові Предстоятель ПЦУ та Директор Інституту афонської спадщини підкреслив виняткову роль святителя Паїсія Величковського як в історії України, української культури та Церкви, так і в історії Святої Гори Афон і східному християнстві.
Також було підкреслено особливу роль преподобного Паїсія в історії монастиря Пантократор та Іллінського скиту на Афоні, які протягом багатьох століть підтримували тісні духовні та культурні зв’язки з Україною, залишивши значний слід в історії православного чернецтва в Україні. І сьогодні ці монастирі є духовними центрами тяжіння православних паломників з України, - йдеться у повідомленні.
Настоятель Іллінського скиту архимандрит Филимон зачитав слова Вселенського Патріарха Варфоломія, в яких страждання українського народу порівнюються зі стражданнями Іова, засуджується геноцид українського народу та висловлюється надія на воскресіння.
Наприкінці святкового богослужіння ігумен Пантократорського монастиря архімандрит Гавриїл та настоятель Іллінського скиту архимандрит Филимон звершили панахиду за всіма загиблими в Україні від російської військової агресії, в тому числі воїнами, які в той час війни віддали життя за свободу рідної землі.
Монахи також молилися за визволення та мир в Україні, висловлюючи духовну та молитовну солідарність зі стражденним українським народом.
Також під час перебування в Іллінському скиті та Пантократорському монастирі українські делегати обговорили співпрацю у дослідженні та популяризації надбань духовно-історичних зв’язків України та Святої Гори Афон.