На Тернопільщині у дзвіниці храму облаштували соціальну пральню

На Тернопільщині у дзвіниці храму облаштували соціальну пральню - фото 1
У дзвіниці храму Зіслання Святого Духа Української Греко-Католицької Церкви в Теребовлі на Тернопільщині облаштували соціальну пральню.

Про це розповів Суспільному настоятель храму отець Степан Манорик.

За його словами, у пральні, зокрема, будуть безплатно обслуговувати одиноких пенсіонерів та переселенців. У їхній парафії є майже 600 прихожан.

"В нашій парафії налічують 270 номерів, є багато людей похилого віку, які потребують допомоги. Коли російські окупанти напали на Україну, то багато молоді повиїжджало, патріоти пішли захищати нашу державу, залишилося чимало одиноких людей. Одна з їхніх потреб — пральня".

"Карітас України" на цей проект виділив 73 тисячі гривень, повідомив отець Іван Яворський. Приміщення для пральні пристосовували за свої кошти.

"Дзвіницю будуть використовувати за її призначенням. У нас там була канцелярія. Оскільки мали нагоду взяти участь у проекті "Активізація соціального служіння на парафії", то це приміщення тепер використовуємо під проект. За кошти жертводавців закупили пральну і сушильну машини. Також придбали два стелажі, декілька видів різних кошиків та ящиків для сортування і зберігання білизни. Маємо для початку пральні засоби".

На Тернопільщині у дзвіниці храму облаштували соціальну пральню - фото 125252

Волонтери церкви самі забиратимуть та привозитимуть речі одиноких пенсіонерів. За благодійні внески будуть також обслуговувати інших жителів громади, якщо їм буде потрібна пральня з великим завантаженням.

Директор благодійного фонду "Карітас Тернопіль" отець Роман Загородний розповів, що це перший в області проект, реалізований цьогоріч у програмі "Соціальне служіння у громадах".

На Тернопільщині у дзвіниці храму облаштували соціальну пральню - фото 125250

"Кілька місяців тому всі наші 12 парафій писали проекти. Завдяки нашим закордонним донорам "Карітас України" підтримав сім парафій. При інших парафіях облаштують дитячі простори. При парафії Святого Володимира у селі Велика Березовиця буде відкритий духовний простір для родин загиблих воїнів".