На Вінниччині ще одна релігійна громада перейшла з УПЦ МП до ПЦУ

На Вінниччині ще одна релігійна громада перейшла з УПЦ МП до ПЦУ - фото 1
У селі Гавришківка, що у Вінницькому районі, місцева релігійна громада прийняла рішення про вихід з УПЦ, яка перебуває у єдності з Московським Патріархатом, і приєднанням до Помісної Православної Церкви України.

З цієї нагоди 22 травня у село до храму святої великомучениці Параскеви завітав представник управління Вінницько-Барської єпархії ПЦУ архимандрит Софроній (Чуприна), який від імені митрополита Вінницького і Барського Симеона привітав місцеву релігійну громаду із завершенням процесу зміни підлеглості, повідомляє ВІТАТБ.

Архимандрит вручив голові парафіяльної ради юридичні документи та подарував копію Томосу про автокефалію Православної Церкви України.

Після цього відбулося спілкування представника єпархії з парафіянами. За їхніми словами, ще з того часу, як у 2018 році пройшов Об’єднавчий Собор і була проголошена Православна Церква України, практично усі жителі Гавришівки вирішили бути в Українській Церкві, однак проти рішення пастви виступив місцевий священник о. Анатолій. Тому довгий час майже всі селяни не ходили до храму. Вони звернулися до священника з проханням підтримати громаду, але той відмовився.

"В нас все пройшло мирно, тому що практично не було тих, хто підтримував російську Церкву, - розповідає одна найстарших парафіянок Зінаїда Миколаївна Марченко – та й священник повів себе коректно: не вчиняв скандалу і не запрошував "тітушок", як про це ми чули з інших сіл. За це ми його продовжуємо поважати. Але він зробив свій вибір і залишився в російський Церкві, а ми приєдналися до нашої помісної Української Православної Церкви, - передає слова селян пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ).

За кілька тижнів до Пасхи, коли громада остаточно вирішила приєднатися до ПЦУ, її представники звернулися до Вінницько-Барської єпархії, і з благословення митрополита Симеона у Гавришівку був призначений священник Павло Звіринський.

Нещодавно через оголошення у Інтернеті був розпочатий збір коштів на літературу для богослужінь українською мовою, і вже невдовзі кошти були зібрані і книжки привезені до храму.