На Вінниччині заборонили масові релігійні заходи за межами культових споруд

23 травня, 13:45
Держава
Свято-Преображенський кафедральний собор у Вінниці - фото 1
Свято-Преображенський кафедральний собор у Вінниці
Джерело фото: Суспільне Вінниця
На Вінниччині з 15 червня по 31 жовтня 2024 заборонили проводити масові релігійні заходи за межами культових споруд.

Спільний наказ №333 "Про заборону проведення масових релігійних заходів за межами культових споруд" від 22 травня підписали начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов та командувач угруповання сил і засобів територіальної оборони "Захід" Олег Шемчук.

Про це повідомляє Суспільне Вінниця з посиланням на сайт ОВА.

У наказі, зокрема, йдеться, що проведення в області масових публічних релігійних заходів за межами культових споруд заборонили через можливість "небезпеки скоєння на Вінниччині злочинів терористичного і диверсійного характеру та ракетних ударів по цивільних об’єктах Вінницької області, а також здійснення можливих провокацій, актів вандалізму, спрямованих на розпалювання міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі та з метою збереження безпеки та спокою в регіоні, життя та здоров’я громадян".

Стежити за дотриманням громадянами тимчасової заборони будуть правоохоронці, представники районних військових адміністрацій, виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад спільно з територіальними підрозділами поліції.

Управління у справах національностей та релігій ОВА має донести зміст цього наказу членам Вінницької обласної Ради церков і релігійних організацій та Ради національно-культурних товариств.