На Волині священик УПЦ МП судиться з громадою через перехід церкви до ПЦУ

На Волині священик УПЦ МП судиться з громадою через перехід церкви до ПЦУ - фото 1
Громада Успіння Пресвятої Богородиці в селі Шепель Луцького районного деканату провела збори-мітинг. Миряни зібралися після Богослужіння, аби захистити свої права.

\Про це йдеться на сайті Волинської єпархії.

Два роки тому парафія вирішила змінити юрисдикцію, але тодішній настоятель протоєрей Микола Іллюк не підтримав цього почину. Тоді віряни влаштували збори, зібрали підписи та звернулися до управління єпархії з проханням возз’єднатися із Православною Церквою України, вийшовши з Московського Патріархату.

Отець Микола подав до суду два позови щодо скасування нових реєстрації та статуту. Інша справа стосується церковного будинку, в якому живе колишній очільник громади й не звільняє його.

Під час судових засідань, як розповідають мешканці села, представники МП часто говорять неправду. Проте парафіяни ПЦУ налаштовані рішуче й обіцяють наступного разу влаштувати мітинг під стінами суду, якщо їх права не захищатимуть.

Як розповів теперішній настоятель протоєрей Віктор Ліпчик, судовий процес постійно затягується саме через позивачів. Сам отець Микола на засідання двічі не з’явився, а його адвокат постійно знаходить деталі, аби затягнути роботу.

За словами юрисконсульта єпархії Юлії Спіріної, отець Микола подає позови до суду, щоби визнати право на майно, яке належить громаді. Сам на засідання не з’являється, що дає суду право закрити справу без винесення рішення. Після того позивач знову подає до суду.

Хоча це затягування є неприємним, проте громада готова посилити боротьбу й закликає підтримати її у цьому.