На Волині віряни ПЦУ та УПЦ МП вже два роки сперечаються за храм

На Волині віряни ПЦУ та УПЦ МП вже два роки сперечаються за храм - фото 1
На Волині у селі Біличі два роки тривають суперечки за Свято-Михайлівський храм між парафіянами ПЦУ і УПЦ МП. Останній конфлікт спалахнув 26 вересня.

Про це повідомляє Район.Іваничі.

Як зазначає видання, протистояння сталося через те, що одна громада хотіла потрапити до церкви, інша не пускала.
Журналісти також подали допис з Фейсбуку представника релігійної громади ПЦУ Андрія Мощинського, який детально проілюстрував суть конфлікту.

«26 вересня в суботу в селі Біличі, Іваничівського району, на території Свято-Михайлівського храму виник черговий конфлікт, між місцевою громадою села Біличі й жителями смт Благодатне, які прийшли захищати колишнього настоятеля цього храму Мельника Павла. Конфлікт триває вже майже 2 роки. З 27.02.19 року коли виключно місцева громада села Біличі попри погрози й залякування з боку отця Павла Мельника (не збиратись і не проводити збори) все ж таки зібралась і на парафіяльних зборах змінила свою канонічну підлеглість перейшовши з УПЦ МП в ПЦУ.

Згодом були внесені зміни до статуту громади і, згідно з розпорядженнями голови Волинської обласної державної адміністрації, було видано статут у новій редакції. На запрошення прийти на збори та разом з громадою села перейти в ПЦУ священик категорично відмовлявся. Мотивував це тим, що селяни Білич не є його релігійною громадою, а в нього є своя громада яка складається з жителів селища Благодатне. Відтак громада села звернулась з проханням до керуючого Володимир-Волинської єпархії ПЦУ владики Матфея з проханням призначити іншого настоятеля громади. Було теж офіційно внесено зміни до державного реєстру про зміну керівника релігійної організації. З того моменту потрапити до свого ж храму і проводити Богослужіння, а ні місцева громада села Біличі, а ні новий її настоятель не змогли, бо Мельник Павло, який ще досі себе безпідставно вважає господарем храму, та жителі селища Благодатне, які втручаються у внутрішні справи чужої громади, чинять перешкоди, не пускаючи селян у свій храм.

На різні офіційні звернення та скарги громади села (у райдержадміністрацію, облдержадміністрацію, Кабінет Міністрів, офіс Президента та Нацполіцію) про порушення закону та прав місцевої релігійної громади, відповіді не було.

Тільки одні владні відписки. На сьогодні бездіяльність влади довела ситуацію до абсурду. Люди які сьогодні мають у своєму селі свою церкву змушені відбувати Службу під дверима храму. Вже скоро буде 2 роки як облдержадміністрація відмовляється виконувати Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» й передати у власність чи користування місцевій релігійній громаді села Біличі її ж культову споруду – пам'ятку місцевого значення Свято-Михайлівський храм.

Тому селяни прийняли рішення самостійно захищати свої права та свій храм, який був побудований їхніми дідами й прадідами за власні кошти громади села Біличі....»

Тим часом прихильники УПЦ МП вважають, що храм по праву має належати їм, бо під час голосування про зміну юрисдикції нібито не врхували усіх голосів.

«Ми проводили збори церковної громади в храмі. З присутніх 177 осіб 176 проголосували за те, щоб залишитися в УПЦ. Прихильники ПЦУ проводили збори в клубі, там зібралося трохи більше 90 людей, вони проголосували за перехід нашої громади, і нас перереєстрували», – розповів у коментарі Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ МП колишній настоятель.

За його словами, в документах, за якими в ОДА перевели парафію Моспатріархату в ПЦУ, було знайдено багато підробок.

Він також зазначив, що позов релігійної громади УПЦ МП розглядає суд, засідання призначено на 13 жовтня.