На Житомирщині продовжують знаходити монети часів Руси: вже 38

01.09.2020, 11:21
Культура
На Житомирщині продовжують знаходити монети часів Руси: вже  38 - фото 1
Археологи виявили ще 6 срібняків поблизу смт Городниця Новоград-Волинського району Житомирської області, де минулого тижня знайшли 32 монети часів Руси.

Про це в Фейсбуці повідомляє Союз археологів України інформує ГолосUA.

«Експедиція Інституту археології НАН України в кінці серпня обстежувала місце знахідки скарбу срібняків, які були виявлені поблизу смт Городниця Новоград-Волинського району Житомирської області жителем селища Комаром С.М. і атрибутовані кандидатом історичних наук, науковим співробітником Інституту історії НАН України Алферовим А.А. На місці обстеження досліджений об'єкт - яма, в якій було виявлено скарб. У заповненій ямі і у відвалах було виявлено 6 цілих і фрагментованих срібняків», - зазначив керівник Житомирської археологічної експедиції Інституту археології НАН України Андрій Петраускас.

За його словами, так званий «Городницький скарб» срібняків князя Володимира Святого і Святополка Окаянного зараз налічує 38 монет.

Як повідомлялося, в смт Городниця Житомирської області місцеві жителі, копаючи пісок на березі річки Случ, знайшли 32 срібняка часів Руси, які історики вважають унікальним скарбом національного значення.

Скарб передали на зберігання в Житомирський обласний краєзнавчий музей. Далі комісія при Міністерстві культури досліджує срібники і вирішить, якому музею їх передати.