На Житомирщині розбили статую Діви Марії

19 січня, 17:07
Суспільство
На Житомирщині розбили статую Діви Марії - фото 1
У соцмережі потрапили фотографії понівеченої скульптури Богородиці Марії, з відбитою головою. Ці знімки виклав на своїй ФБ‑сторінці о. Віталій Безшкурий, настоятель парафії св. Софії у Житомирі. Священник їхав у справах трасою Звягель-Житомир і побачив розбиту статую в придорожній капличці біля села Новий Завод.

— Я сам житомирянин, — сказав о. Віталій у коментарі для CREDO, — це моє рідне місто. І те, що на Житомирщині таке діється, мені дуже неприємно. На житомирській трасі є кілька таких придорожніх капличок. Їх могли ставити як римо-католицькі парафії, так і громади тих сіл, бо тут достатньо «католицькі» села. Я, звісно, не хочу кривдити інші регіони, — але для нас, житомирян, де так багато і католиків, і взагалі християн, такі події болісні. Це придорожня капличка на трасі міжнародного значення, тобто це міг бути хтось абсолютно випадковий. Але все одно, дуже прикра подія.

— Цей акт вандалізму стався перед Різдвом, — уточнює настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в с. Новий Завод о. Віктор Приходько. — Була знищена статуя Діви Марії. І сталося це вже не вперше. Нехай Бог пробачить людину, яка це скоїла. Я тут настоятелем недавно, а парафіяни казали, що перший такий прикрий випадок стався перед Великоднем; загалом це вже, певно, третій акт вандалізму щодо цієї скульптури Богородиці. Влітку її відновили, приклеїли відбиті частини, пофарбували, було дуже гарно. Й ось, якраз перед Різдвом сталося знову. Ми знову її відновимо, обов’язково. А коли відновимо цю — або поставимо нову, — то я буду запрошувати на молебень із нашими парафіянами. Поставимо, освятимо, і нехай Матінка береже нас на дорогах нашого життя!