Предстоятель ПЦУ та Патріарх Феодор очолили подячний молебень в Олександрії

05 березня, 09:34
Православні
Предстоятель ПЦУ та Патріарх Феодор очолили подячний молебень в Олександрії - фото 1
4 березня 2023 р. ввечері Митрополит Київський і всієї України Епіфаній та делегація, що його супроводжує, прибули до м. Олександрія, де з цієї нагоди за грецькою традицією відбувся подячний молебень (доксологія).

За повідомленням пресслужби ПЦУ, при вході до монастиря святого Сави Предстоятеля ПЦУ зустрів Папа і Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ, єрархи та духовенство. Патріарх тепло привітав Митрополита Епіфанія з прибуттям та запросив звершити молитву.

Після короткого подячного молебна Патріарх Феодор звернувся до Митрополита Епіфанія та делегації ПЦУ зі словом, в якому підкреслив радість з нагоди зустрічі.

"Ми радіємо від усього серця, приймаючи Ваше Блаженство і улюблених братів, які з Вами прибули з України. Нам боляче бачити і знати, як страждає ваш народ від агресії, від війни, і ми просимо Бога і тут, в цьому давньому святому місці, і всюди, щоби швидше на вашу землю повернувся мир", – зазначив Патріарх.

У відповідь Митрополит Епіфаній звернувся до Папи і Патріарха Феодора зі словом, яке виголосив грецькою мовою.

"Нині на Ваш братній заклик ми прибули до Давнього і Апостольського Престолу святого Марка, до Вашого улюбленого у Господі Блаженства та до братів наших, щоби розділити молитву і радість Божественної Євхаристії та вшанувати свято Торжества Православ’я. Виконуючи давній звичай, ми прибули з мирним візитом, щоби ще раз засвідчити нашу єдність у Бозі, як Тіла Церкви, в якому багато членів, але Єдиний Глава – Господь наш Ісус Христос, навколо Якого ми збираємося, утверджуючи нашу єдність спільною Євхаристією.... Як наймолодша в Диптиху, але давня за історією та заснована ще в апостольський час Церква, ми цілком підтримуємо всі рішення і дії Олександрійського Патріархату, спрямовані на утвердження канонічного порядку. Дорогий у Господі брате, Блаженнійший Папа і Патріарх Олександрійський і всієї Африки владико Феодоре! Від повноти Православної Церкви України, яку наша делегація, митрополити, клірики та миряни, що прибули зі мною, сьогодні тут представляє – прийміть засвідчення глибокої поваги, любові та вдячності. Нехай Господь винагородить Ваше Блаженство стократно за все добре, що Ви зробили і продовжуєте робити для Церкви України і для повноти Православ’я", - промовив Митрополит Епіфаній.

У неділю Торжества Православ’я, 5 березня, у кафедральному соборі на честь Благовіщення відбудеться спільна Літургія, яку очолять Патріарх Феодор і Митрополит Епіфаній.