Наближені до УПЦ МП ресурси розцінюють притягнення до відповідальності Новинського, як “гоніння на православ’я”

Наближені до  УПЦ МП ресурси розцінюють притягнення до відповідальності Новинського, як “гоніння на православ’я” - фото 1
Наближені до УПЦ МП пропагандистські ресурси знову віднайшли привід заявляти про “гоніння на Церкву” в Україні. Цього разу, прокремлівські ресурси стурбовані долею олігарха Вадима Новінського - фінансиста УПЦ МП, який відомий своєю співпрацею з окупантами.

Один з пропагандистських ресурсів, наближених до УПЦУ МП, поширив інформацію про підготовку Радою нацбезпеки і оборони України проектів рішень про введення санкцій у відношенні Вадима Новінського та його бізнесу в Україні. Окрім цього, як стверджують проросійські інформаційні платформи, Служба безпеки України отримала вказівку готувати фільм-розслідування про поїздки Новінського до Росії та його участь у бізнес-схемах з РФ.

Такі заяви, які поки ніяк не підтверджуються офіційними посадовими особами, були підхоплені і одразу ж були забарвлені у релігійні кольори, інформує ДФУ.

Пропагандисти ототожнили персону Вадима Новінського з усією УПЦ МП і порівняли імовірність настання юридичної відповідальності за усе скоєне ним з "переслідуванням Моспатріархату в Україн".

 

Нагадаємо, у грудні 2020 року стало відомо, що генпрокурор України Ірина Венедіктова відкрила кримінальну справу на Новінського. Заяву до суду з проханням відкрити справу проти Новинського подало ТОВ «Гратант», яке стверджує, що Новинський протиправно заволодів майном мережі супермаркетів «Амстор», в тому числі заставним і іпотечним майном «Укрексімбанку»

 

За повідомленням Радіо Свобода, Окружний адміністративний суд Києва 1 липня визнав недійсною ліцензію на розробку Свистунківсько-Червонолуцького родовища на Полтавщині, що було основним активом фірми «Аркона Газ-Енергія», яку навесні продбав Вадим Новинський за понад 240 мільйонів гривень.

Таким чином Окружний адмінсуд Києва задовольнив у повному обсязі позовні вимоги ПАТ «Укрнафта».