Нацгвардійці хочуть відновити храм, який окупанти зруйнували під час авіаудару по Харкову

23 січня, 10:02
Суспільство
Нацгвардійці хочуть відновити храм, який окупанти зруйнували під час авіаудару по Харкову - фото 1
Харківські нацгвардійці шукають гроші для відновлення зруйнованого РФ храму, розташованого на території військової частини 5-ї Слобожанської бригади. Будівлі понад 130 років. Торік у березні окупанти скинули на військову частину авіабомби.

У зруйнованому храмі Андрія Первозваного військові Нацгвардії збирались на Cлужби, церковні свята, приходили на сповіді, вінчалися, каже методистка культурного центру військової частини Лілія Саютіна.

За її словами, будівлю звели у 1889 році, у радянські часи її перетворили на клуб. Велику залу поділили на три поверхи. Потім приміщення довгий час не використовували.

Нацгвардійці хочуть відновити храм, який окупанти зруйнували під час авіаудару по Харкову - фото 107347

Командування частиною вирішило створити тут капличку, говорить Саютіна. Реставрацію проводили волонтери з Канади. У 2013 храм освятили на честь Апостола Андрія.

"Ми дізнались під час авіаційного удару, що тут широкі стіни, і коли будували, в проміжках між стінами засипано лушпиння від гречки, бо в гречці не заводяться миші, щури, і це дає утеплення", — каже Лілія Саютіна.

Нацгвардійці хочуть відновити храм, який окупанти зруйнували під час авіаудару по Харкову - фото 107348

Прес-офіцерка Слобожанської бригади Діана Краснікова говорить, нині керівництво готує документи та шукає джерела фінансування для відновлення храму.