Напередодні параду в Москві Кирил знову виправдовував війну РФ проти України

09 травня, 13:20
Православні
Напередодні параду в Москві Кирил знову виправдовував війну РФ проти України - фото 1
Патріарх Російської Православної Церкви Кирил напередодні Дня перемоги правив Літургію в головному військовому храмі РФ у підмосковній Кубинці, після закінчення якої черговий раз висловився на підтримку агресії, розв’язаної Путіним в Україні. Сьогодні він був присутнім на параді.

Як повідомляють російські ЗМІ, Кирил вчергове запевняв, що "Росія нікого не хоче захопити і окупувати, ні з кого не хоче викачувати ресурси, оскільки є миролюбною та самодостатньою". Про це повідомляє Главком.

За його словами, Росія воює із "світовими центрами влади, які сьогодні стають ворожими їй".

Для цього росіяни повинні "консолідувати всі сили – і духовні, і матеріальні, щоб ніхто не насмілився зазіхнути на священні рубежі вітчизни".

Звертаючись до військовослужбовців, які були присутні на Літургії, він закликав їх надихатися прикладами Дмитра Донського та Олександра Невського, полководців Михайла Кутузова, Олександра Суворова, Павла Нахімова, Михайла Скобелєва, Георгія Жукова та всієї «блискучої плеяди» радянських маршалів. Тих же осіб сьогодні перечисляв і Путін у своій промові на параді "победобесия".

При цьому Кирил просить не трактувати його слова "як чергову мілітарну промову Патріарха".

Перед цим, аби заохотити росіян мобілізуватися до армії РФ та їхати воювати в Україну, Кирил виступив із пропагандистською промовою, в якій закликав свою паству згуртуватися навколо чинної влади і служити їй, навіть якщо доведеться померти.

Кирил також заявляв, що Росія ні на кого не нападала.