• Головна
  • Новини
  • Нардеп В.Яворівський називає "авантюрою" намагання Московського Патріархату викинути з Лаври заклади культури...

Нардеп В.Яворівський називає "авантюрою" намагання Московського Патріархату викинути з Лаври заклади культури

07.08.2010, 21:35
Нардеп В.Яворівський називає "авантюрою" намагання Московського Патріархату викинути з Лаври заклади культури - фото 1
"Після візиту до України Патріарха Московського і всія Русі Кирила, Московський Патріархат, за підтримки Партії регіонів, вирішив повноцінно заволодіти Києво-Печерською Лаврою", – сказав народний депутат від фракції БЮТ.

Yavorivskiy.jpg«Наступ на Україну, на українську історію та духовність триває навіть у пік політичних канікул. Після візиту до України Патріарха Московського і всія Русі Кирила, Московський Патріархат, за підтримки Партії регіонів, вирішив повноцінно заволодіти Києво-Печерською Лаврою», – сказав народний депутат від фракції БЮТ Володимир Яворівський. Про це повідомили у прес-службі депутата.

«Мені до рук потрапила доповідна записка на ім’я прем’єр-міністра М.Азарова, підписана архиєпископом Вишгородським, намісником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Павлом. У ній керівництво Московського Патріархату пропонує вилучити величезну кількість приміщень на території Києво-Печерської Лаври, які до цього часу належали закладам культури», – повідомив В.Яворівський.

«Безперечно, я, як Голова Комітету ВР з питань культури і духовності, був прихильником того, щоб відселити декілька організацій, які не мають стосунку до культури. Але коли безцеремонно намагаються викинути Музей українського народного декоративного мистецтва, Музей книги і друкарства, Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України, Державну службу з питань національної культурної спадщини, Національний музей історії України, державний заклад «Національна історична бібліотека» та інші – це повний нонсенс».

Ці організації, вважає В.Яворівський, будуть просто викинені на вулицю. «Інший сценарій розвитку: станеться так, як вчинив Черновецький із Музеєм історії Києва: експонати заховають до скринь, а колектив тинятиметься з одного приміщення в інше, жебракуючи», – сказав депутат.

«Такої авантюри допустити не можна. Судячи з усього, приміщення Києво-Печерської Лаври звільняються не просто для розширення, а для повного захоплення Лаври Московським Патріархатом», – наголосив В.Яворівський.