На Росії продають паски з літерою Z

20 квітня, 12:49
Світові
На Росії продають паски з літерою Z - фото 1
У російських магазинах перед Великоднем почали продавати «паски» з латинською літерою Z, яку російські окупанти наносять на свою військову техніку.

Кремлівське пропагандистське агентство РИА Новости повідомляє, що такі «паски» продають у магазині в Курганській області.

При цьому в РПЦ заявили, що «підтримують народні ініціативи, спрямовані на підтримку російської армії», але що християнська символіка є самодостатньою і нанесення іншої символики на паски «не є доречним». Заступник голови синодального відділу із взаємин з суспільством і ЗМІ Вахтанг Кіпшидзе сказав, що освячення в храмах таких «пасок» не може бути підтримано. Раніше Предстоятель РПЦ Кирил фактично благословив російські війська на повномасштабну війну в Україні.

Літери Z і V, які окупанти наносять на свою техніку в ході повномасштабного вторгнення Росії в Україну, використовуються у російській пропаганді для підтримки війни проти України та стали символами терору і звірств, які скоюють росіяни на українській території.

«„Z“ означає воєнні злочини Росії, розбомблені міста, тисячі вбитих українців. Публічна підтримка цього варварства має бути заборонена», — наголошував глава МЗС Дмитро Кулеба, повідомляє НВ.

Низка країн хочуть запровадити (зокрема, Німеччина та Чехія) або вже запровадили (Латвія, Литва) кримінальну відповідальність за використання символу Z.