Називав москалями. УПЦ МП подала до суду на голову Рівненської облради

22 липня, 10:06
Держава
Називав москалями. УПЦ МП подала до суду на голову Рівненської облради - фото 1
УПЦ МП подала до суду, щоб на голову Рівненської облради завели кримінальну справу.

Про це повідомляє Рівне вечірнє.

Обласне управління поліції зобов’язали почати розслідування проти голови Рівненської облради Сергія Кондрачука. Як повідомляє голова у Facebook, до міського суду Рівного надійшов позов від Рівненської єпархії Московського Патріархату з відповідним проханням. Суд позов задовольнив.

"Сергій Кондрачук, зловживаючи своїм службовим положенням та керуючись особистими релігійними переконаннями, розпалює у воєнний час міжконфесійну ворожнечу в Рівненській області, закликає до захватів храмів УПЦ, принижує вірян та священиків УПЦ, тим самим порушуючи їх конституційні права", - йдеться на сайті Рівненської єпархії МП.

Сам Сергій Кондрачук відреагував на це рішення так:

"Все своє свідоме життя, задовго до 24 лютого цього року, я відстоював і пропагував усе, що стосується національної безпеки, національної пам'яті, національної Церкви. І боровся з усім, що навіював нам північний сусід-окупант, його п'ята колона".

Нагадаємо, єпископ Рівненський і Острозький УПЦ МП Пимен Воят заявив, що голова облради називав прихильників МП москалями.

"Приписує нашій Церкві ідеологію "руського міру", називає "москалями" і так далі. Вже є прямі погрози, коли він каже, що заб'є останній цвях у домовину для Української Православної Церкви, коли він говорить, що знищить і хизується, що в 19-му році були безправні захоплення церковних будівель, парафій. І він сам брав них участь", — заявив єпископ.