"Не біймося змін!", - Глава УГКЦ звернувся до вірних шодо календарної реформи

07.02.2023, 08:51
Культура
"Не біймося змін!", - Глава УГКЦ звернувся до вірних шодо календарної реформи - фото 1
Нехай ця реформа буде світлом гарного майбутнього. Таке побажання висловив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у зверненні до вірних у прямому ефірі про календарну реформу і закликав не боятися змін.

Патріарх подякував усім вірним УГКЦ, діячам культури, науки, суспільним лідерам, які надсилали йому листи впродовж останього пів року. «Ми вас почули. Ваші мудрі думки, поради були для нас дуже важливим орієнтиром. Для нас, тобто для нашого єпископату, Синоду Єпископів нашої Церкви», — зазначив він.

«Хочу звернутися до наших вірних. Особливо до тих, які, можливо, трохи сьогодні перелякані, бо почуваються не дуже впевнено. Не біймося змін! Ми так хочемо, щоб наша Україна була інакшою. Ми кажемо, що вона має стати кращою, ніж була до війни. Це означає, що найперше повинні змінюватися ми. Тому змінюймося! Не біймося стати інакшими, кращими», — сказав Блаженніший Святослав.

«Дорогі отці, на ваші плечі сьогодні лягає великий тягар, великий обов’язок втілити рішення ваших єпископів у життя. Бо це ви сьогодні маєте навчити наших людей святкувати свята по-новому. Це ви повинні зробити все, щоби зі зміною календаря не зникнуло жодне велике свято, зокрема ті, які ми називаємо дванадесятими», — такими словами Предстоятель УГКЦ звернувся до священиків. А відтак подякував монашеству за майже одностайність у підтримці змін.

Архиєрей попросив виконавчі структури Патріаршої курії — Літургійну і Катехитичну комісії — попрацювати над тим, щоб люди зрозуміли, у чому цінність літургійної реформи.

Нагадаємо, сьогодні, 6 лютого, Патріарх Святослав заявив, що з 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії.