Не там шукають COVID: заява ВРЦіРО щодо звинувачень керівництва МОЗ
Нагадуємо, в кінці липня на селекторній нараді під головуванням Президента України міністр охорони здоров’я Максим Степанов головною причиною збільшення випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 на заході України, особливо у селах, назвав відвідування Богослужіння у храмах. Мовляв, "такі результати показали епідеміологічні розслідування", — повідомили у пресслужбі Президента. Ніяких конкретних цифр не було наведено.
У відповідь Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій прийняла заяву, текст якої подаємо нижче.
ЗАЯВА
Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій
у зв’язку зі звинуваченнями МОЗ у поширенні COVID-19 у західних областях України
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій змушена відреагувати та публічно спростувати чергові узагальнені звинувачення міністра охорони здоров’я України Максима Степанова у нібито поширенні коронавірусної хвороби COVID-19 у західних областях України через діяльність релігійних громад.
Від початку карантину в Україні Церкви і релігійні організації в цілому вживають необхідних заходів щодо безпечного проведення богослужінь, інших релігійних заходів та своєї соціальної діяльності. Багато релігійних громад організували онлайн-трансляції своїх богослужінь, а допуск віруючих у храми і молитовні будинки відбувається за умови наявності захисної маски, з дотриманням рекомендованої урядом дистанції та використанням антисептичних засобів.
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає керівництво МОЗ України припинити практику узагальнених звинувачень на адресу всієї релігійної спільноти, натомість зосередивши увагу на впроваджені більш ефективних заходів, щоби зменшити ризики інфікування наших співгромадян у місцях найбільш активних соціальних контактів - у громадському транспорті, закладах торгівлі, банківських і державних установах, у розважальних закладах і інших місцях скупчення людей.
ВРЦіРО відкрита до діалогу з МОЗ заради того, щоби в подальшому не вживалися узагальнені публічні звинувачення щодо релігійної спільноти, а ризики усувалися шляхом ефективної практичної взаємодії. Релігійні діячі різних конфесій також запевняють, що продовжують молитися за подолання епідемії COVID-19 та за здоров'я лікарів, які перебувають на передовій цієї боротьби. Переконані, що лише у порозумінні та взаємодії українське суспільство здатне ефективно протистояти виклику пандемії.