Не виключаю, що мене арештують, - окупанти зібралися судити архимандрита ПЦУ з Криму

11.08.2021, 11:22
Держава
Ліворуч архімандрит УПЦ Даміан. У синій футболці «майор» так званого Центру протидії екстремізму заповнює протокол - фото 1
Ліворуч архімандрит УПЦ Даміан. У синій футболці «майор» так званого Центру протидії екстремізму заповнює протокол
Архимандрита ПЦУ Даміана - настоятеля кримського чоловічого монастиря Святого Димитрія, куди у неділю увірвалися силовики і зірвали Богослужіння, судитимуть в окупованому Білогірську.

Про це «Главкому» повідомив сам настоятель монастиря, архимандрит Даміан.
Судове засідання відбудеться 17 серпня о 10:00.

Окупаційна влада закидає йому порушення статті 5.26 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення «Порушення законодавства про свободу совісті, свободу віросповідання та релігійні об'єднання».

«Здійснення місіонерської діяльності з порушенням вимог законодавства про свободу совісті, свободу віросповідання та релігійні об'єднання – тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 5 тис. до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на юридичних осіб - від 100 тис. до 1 млн рублів», ідеться в тексті закону окупаційної влади.

«Я зовсім не виключаю, що в цьому судилищі мене запросто можуть арештувати. Адже ініціював цю справу не хто-небудь, а відділ боротьби з екстремізмом. Візьму деякі речі і ліки з собою про всяк випадок», – розповів архимандрит Даміан.

Нагадаємо, під час Богослужіння в неділю, 8 серпня до приміщення чоловічого монастиря Святого Димитрія Солунського Української Православної Церкви (ПЦУ) в окупованому Криму увірвалися російські силовики. Вони змусили настоятеля храму, архимандрита Даміана перервати Службу. Слідчі окупаційного так званого Центру протидії екстремізму Сімферополя на чолі з майором Володимиром Горєвановим обвинуватили отця Даміана у проведенні місіонерської діяльності.

Чоловічий монастир Святого Димитрія Солунського Православної Церкви України Криму є одним із семи парафіяльних структур Православної Церкви України в Криму, що залишилися та надалі здійснюють молебні в окупованому Криму.

Як писала РІСУ, Денісова закликала світ посилити санкції проти РФ за зрив окупантами Богослужіння ПЦУ в Криму