Не виключаю, що Папа у серпні приїде до Києва, - Пол Річард Ґаллаґер

09.07.2022, 09:01
Світові
Не виключаю, що Папа у серпні приїде до Києва, - Пол Річард Ґаллаґер - фото 1
Підготовка подорожі до Києва розпочнеться після візиту в Канаду й не виключено, що Папа Франциск поїде в Україну вже в серпні.

Про це Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами й міжнародними організаціями архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер сказав у інтерв’ю з ватиканістом Іньяціо Інґрао, передають Новини Ватикану.

«Папа, – сказав він, – дуже переконаний у тому, що якщо зможе здійснити візит, це може мати позитивні результати. Він сказав, що поїде в Україну та завжди виявляв готовність відвідати Москву та зустрітися з російською владою».

На запитання про те, чи подорож до Києва може відбутися після повернення з Канади, очільник ватиканської дипломатії відповів:

«Так, думаю що повернувшись з Канади, розпочнеться вивчення дійсної можливості цього».
І щодо ймовірності, що це може статися вже у серпні, заявив:

«Можливо, я б не виключав це, але багато залежатиме від результатів подорожі в Канаду, побачимо, як Папа переноситиме цю подорож, яка також є дуже вимогливою, а тоді побачимо».

Архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер також розповів про стосунки між Ватиканом та Росією.

«Наші контакти з РФ в цей період мають радше інституційний характер через Апостольського нунція в Москві і через російського посла тут, при Святому Престолі. Поза тим немає більших прямих або особистих контактів».

Він також не виключив можливості зустрічі Папи та Кирила у Казахстані.

«Я думаю, що якщо Патріарх і Святіший Отець поїдуть до Казахстану на цю велику конференцію релігій світу, то так, зустріч відбудеться. Потрібно пробувати долати труднощі та непорозуміння, що стосуються єдності Церкви», - заявив архиєпископ.