Не ворог напав на нас, а керівники української держави, – митрополит УПЦ МП Лонгин після суду

Не ворог напав на нас, а керівники української держави, – митрополит УПЦ МП Лонгин після суду - фото 1
Відбулося чергове судове засідання у Герцаївському районному суді в справі митрополита УПЦ Московського Патріархату Лонгина Жара.

Його звинувачують у розпалюванні релігійної ворожнечі, передає Еспресо.

Після засідання митрополит Жар, прикрашений нагородами, в тому числі і Золотою зіркою Героя України, влаштував невеликий мітинг під будівлею суду, виступаючи перед своїми прихильниками. Попри висновки судово-лінгвістичної експертизи, що підтвердила образу почуттів віруючих ПЦУ і розпалювання релігійної ворожнечі в заявах Лонгина, сам підсудний заперечує, що згадував іншу конфесію. Каже, справа проти нього сфабрикована керівниками держави.

"Ми служили цій державі з честю та гордістю. Але сьогодні не ворог напав на нас, а ви напали на нас. І ви хочете розколювати цю державу зсередини. Вам не соромно, дорогі керівники? Як ви дбаєте про цей народ. Я ніколи на проповідях не сказав слова ПЦУ, бо вони ніхто і звуть їх ніяк" – зазначив Жар.

Він наголосив, що нещодавно створена Церква його не цікавить. А Московський Патріархат створений понад 2000 років тому.

Під судом Жар виголосив промови поганою українською та румунською мовами. Крім того, діяч УПЦ МП знову попросив про перекладача на судовому засіданні.

"Я люблю свою Україну. Я шаную державну мову. Але оскільки я вчився румунською мовою, молдавською мовою, то я не все розумію. Тут у суді швидко говорять і я не розумію. Навіть наприкінці суду щось швидко читали, то я не зрозумів. Тому мені потрібен перекладач з української на румунську мову", – зазначив Лонгин.

Прихильники Жара під будівлею суду скандували гасла також іноземною мовою. Щоправда, не румунською, а російською.

Наступні засідання митрополит Жар попросив перенести до березня, бо участь у судах заважає йому проходити курс хіміотерапії

Нагадаємо, після початку російсько-української війни Лонгин закликав саботувати мобілізацію, а винними у кровопролитті називав США та Захід. У 2019 році Жар заявив, що не благословляє йти на війну, а керівників України називав проклятими сатаністами.

У травні цьогоріч митрополиту УПЦ МП Лонгину із Буковини оголосили підозру. За декілька днів його викликали на допит у ще одній справі.