Ні слова про тортури та насилля: Білоруська Православна Церква підписала угоду з МВС

23.05.2021, 09:40
Світові
Ні слова про тортури та насилля: Білоруська Православна Церква підписала угоду з МВС - фото 1
У Мінську відбулася зустріч міністра внутрішніх справ Білорусі Івана Кубракова і митрополита Мінського і Заславського Веніаміна, патріаршого екзарха Московського Патріархату в Білорусі.

Про це повідомляє пролукашенківське видання «Єдність», передає "Портал-Credo.Ru".

Сторони обговорили «питання співпраці міліцейського відомства та духовенства у сфері профілактики наркоманії та залучення в незаконний оборот наркотиків молоді». За словами міністра, «в основе всіх благих починань повинна бути духовність, мораль, служіння людям і Батьківщині».

«Завдяки спільним зусиллям, - сказав один з найближчих соратників Лукашенка, - в нашій країні вдалося уникнути глобальних масштабів наркотрагедіі. Ми далекі від ситуації, що склалася у наших сусідів, де щорічно гинуть тисячі молодих людей у ​​віці від 15 до 35 років з причин, пов'язаних з вживанням наркотиків».

Разом з тим, міністр розповів митрополитові про складності в спілкуванні батьків зі своїми дітьми, низький поріг відповідальності за їх виховання, недостатній рівень розвитку психологічного імунітету у підлітків і молоді, незрілість і незахищеність перед спокусами, а також вплив на свідомість молодих людей організаторів інтернет-майданчиків з продажу наркотиків.

На завершення зустрічі сторони підписали угоду про співпрацю, що передбачає взаємодію МВС та БПЦ МП в області профілактики залучення підлітків і молоді в незаконний оборот наркотиків, реабілітації осіб, які вживають наркотики, включаючи соціальну допомогу і духовно-моральне виховання.

На відміну від контактів з силовиками колишнього екзарха БПЦ МП Павла, який в останні дні свого перебування на кафедрі дипломатично натякав на неприпустимість насильства міліції по відношенню до мирних громадян і навіть відвідував жертв тортур в лікарні, митрополит Веніамін не став зачіпати найбільш гострі для нинішнього білоруського суспільства питання.