"Ніколи жодна подія не була так висвітлена в глобальній свідомості, як війна проти України", - митрополит УГКЦ Борис Ґудзяк

"Ніколи жодна подія не була так висвітлена в глобальній свідомості, як війна проти України", -  митрополит УГКЦ Борис Ґудзяк - фото 1
У світі йде 20 воєн. Але звертають увагу на Україну, бо тут називають речі своїм іменем: це є добро, а це є зло».

Таку думку висловив владика Борис Ґудзяк, митрополит УГКЦ, голова Філадельфійської архиєпархії, президент УКУ у проєкті «Власні назви» Мирослави Барчук. Текст і відео розмови поширив LB.ua.

"Це пов'язано з сучасними технологіями, звісно. Але сьогодні в світі відбувається 20 воєн. Ми не звертаємо таку увагу на війну в Ємені чи Мексиці. І я вважаю, що люди звертають увагу на Україну, бо українці називають речі своїми іменами: це є добро, а це є абсолютне зло, і це не є лише теоретична філософська констатація ― я готовий за це життя віддати. Не слова, а жертва крові, та жертва, яку приніс Христос, заворожує людей. Вони самі не знають, чому звертають увагу на це. Чому в США у різних селах і містечках можна побачити на вулицях синьо-жовтий прапор? Чому католики Америки вже пожертвували понад 100 мільйонів доларів на гуманітарні потреби українців? Чому під впливом всенародного домагання США підсилили свою підтримку України в 100 разів, збільшивши видатки з пів мільярда доларів на рік до 50 мільярдів? Зараз Україна ― це єдине питання, де демократи і республіканці голосують разом.

Це є чудо. Але це є наслідок моральної позиції й особливої жертви людей на фронті і цілого українського народу, який цю війну й боротьбу підтримує. І я схиляю перед всіма в Україні голову, зокрема перед ЗСУ", - каже владика Борис.

Як приклад він навів слова Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава: "Нехай ворог перестане нас вбивати, а тоді ми будемо прощати і примирюватися".

"Зараз є час, коли не силою ненависті, а силою правди, не бажанням помсти, а бажанням істини, і мужністю, і мудрістю ми маємо захистити невинних людей, свої міста, свої сім'ї, людську гідність і, зрештою, право народу визначати свою самобутність. Я вважаю, що саме такою духовною зосередженістю з чеснотами ми будемо якнайефективнішими в захисті і збереженні країни та в її розвитку. Примирення не може відбутися без покаяння. І не може бути примирення без справедливості", - резюмував митрополит Борис.