Німеччина робитиме все, щоб перемога України прийшла якнайшвидше, - Глава УГКЦ

Німеччина робитиме все, щоб перемога України прийшла якнайшвидше, - Глава УГКЦ - фото 1
Зустрічаючись із політиками, державними діячами єпископи УГКЦ хотіли подякувати народові Німеччини за солідарність з Україною. Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у традиційному відеозверненні у 119-й тиждень повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Блаженніший Святослав розповів про сесію Постійного Синоду УГКЦ у Мюнхені.

«У центрі уваги нашої Церкви, — розповів він, — була Німеччина — велика українська громада і наш Апостольський екзархат для українців Німеччини і країн Скандинавії. Цієї неділі ця наша історична, активна й дуже дієва громада святкувала 65 років заснування цієї структури з єпископським осідком у Мюнхені для наших вірних на тих теренах».

Патріарх Святослав подякував українській громаді, яка з’їхалася з усієї Німеччини для зустрічі з єпископами УГКЦ.

«Особливо для нас було важливо спілкуватися з німецькими державними мужами. Ми мали можливість відвідати як владу міста Мюнхена, столиці Баварії, міста, що є осідком українського єпископа в Німеччині, так і з владою цієї федеральної землі.… Зустрічаючись із політиками, державними мужами, найперше, хотіли подякувати народові Німеччини за солідарність з Україною. 60 % німців вважає, що їхня влада замало допомагає Україні. Ми відчули велику прихильність та солідарність з Україною…», — зазначив Глава УГКЦ.

Ще одним важливим напрямом зустрічей Постійного Синоду був діалог із місцевою Римо-Католицькою Церквою, яка є великим середовищем підтримки й солідарності з Церквою в Україні. «Єпископи з різних частин Німеччини спеціально приїхали до Мюнхена для зустрічі із владиками Постійного Синоду. Всі вони нас запевнили, що від України в Німеччині ніхто не змучується, як би російська пропаганда не хотіла змінити прихильність цього народу до нашого багатостраждального українського люду», — додав Предстоятель.

Глава Церкви зауважив, що особливу увагу єпископи хотіли присвятити душпастирству УГКЦ у Німеччині. Адже на цих теренах є 53 священики, які дуже активно працюють, 107 парафій і пастирських осередків. Від людей ми почули велике прохання цей екзархат розвивати.

«Нехай Господь Бог благословить українських друзів у Німеччині! Ми відчуваємо, що їх ставатиме щораз більше. Німеччина як локомотив Європи робитиме все для того, щоб перемога України на всіх фронтах прийшла якнайшвидше», — переконує Блаженніший Святослав.