Новий Апостольський нунцій в Україні повідомив, які настанови отримав від Папи Франциска

06 вересня, 21:14
Католики
Новий Апостольський нунцій в Україні повідомив, які настанови отримав від Папи Франциска - фото 1
Вже цього тижня до Києва прибуде новопризначений Апостольський Нунцій архиєпископ Вісвалдас Кулбокас.

В інтерв’ю для Радіо Ватикану він розповів про зустріч з Папою, яка відбулася перед офіційним початком його місії.

"Я би сказав, що це була зустріч між батьком і сином... Це була також дуже радісна і жвава зустріч, бо я зустрів дуже енергійного Папу, дуже помолоділого... Це було великою приємністю мати перед собою настільки сильного Папу, з ясним розумом, що пам’ятає різні деталі, зокрема, з особистого життя, оскільки від знайомий з Україною з 12 років... Не входячи в деталі щодо політичних і церковних питань, але даючи мені напрямні щодо бачення України. І це бачення полягає, насамперед, у підбадьоренні. Бо якщо народ страждає, його потрібно підбадьорити, що не є простим завданням. Це також підбадьорення для мене самого. Він підкреслив, що з певної точки зору є своєрідним ризиком відправляти такого молодого нунція, який лише починає цю місію, до такої країни як Україна. Але з його заохочення пам’ятатиму слова про те, як долати різні труднощі, яких не бракуватиме. Він підкреслив, що з певної точки зору є своєрідним ризиком відправляти такого молодого нунція, який лише починає цю місію, до такої країни як Україна. Але з його заохочення пам’ятатиму слова про те, як долати різні труднощі, яких не бракуватиме", - сказав нунцій.

Щодо своєї місі в Україні, то Вісвалдас Кулбокас визначив її такою:

"Місію Апостольського нунція я сприймаю, насамперед, як місію звіщати Христа. Коли Ісус, як Відкупитель, стає пріоритетом, то всі інші питання, що існують, різні непорозуміння, що виникають, також і з огляду на походження, приналежність до певної культури, тощо, стають відносно меншими. Тож коли світло наводиться на Ісуса, все інше стає відносним. Більше того, Папа, приймаючи мене сьогодні, неодноразово наголошував на радості: як християни, починаючи від єпископів, ми повинні бути носіями радості. А звідки візьметься радість, якщо ми зосереджуватимемося лише на проблемах? Звісно, проблеми існують, їх потрібно вирішувати, але не знеохочуючись ними. Тож Папа радив: матимеш труднощі кожного дня, неможливо перерахувати всі можливі проблеми, – українська дійсність є складною, починаючи від війни, далі – економічних і соціальних труднощів, того, як вони відбиваються на політиці, те, що стосується взаємин всередині Церкви, але також з іншими Церквами і релігійними організаціями, – матимеш проблеми кожного дня, але з допомогою Ісуса та святих виконуй свою місію в мирі, з великим миром, з великим серцем, не втрачаючи внутрішньої радості. Таким було заохочення Папи".

Вісвалдас Кулбокас є першим Нунцієм в Україні, що походить з пострадянського простору. На запиттання, чи існує особливий досвід, який буде корисним у його місії в Україні, архиєпископ вілповів:

"Я переконаний, що так. Я не їду з претензією на те, що зумію повирішувати всі проблеми… Але в праці це допоможе. Те, що я розумію, те, що можу збагнути своїми силами… Потрібно працювати, докладати зусилля, але я впевнений, що ця моя особиста історія має значення, адже я народився за Радянського Союзу, коли ми формально були в одній країні, мої батьки їздили до Києва на лікування. Отож, Київ у родинному домі сприймався як рідний, тож тепер, відправляючись до Києва, їду до міста, де мої мама і тато неодноразово бували, це, отже, й моє місто. Тому, їхати на працю до країни, настільки близької до мого серця, набагато простіше, бо є набагато більше розуміння, принаймні історичного. Не хочу сказати, що розумію всі труднощі, які існують сьогодні, але розуміння історичних труднощів, без сумніву, буде великою допомогою".

Нагадаємо, що про призначення нового Апостольського Нунція стало відомо 15 червня 2021 року. Ним став литовець монсеньйор Вісвалдас Кулбокас, на той час Радник Нунціатури. Єпископські свячення нового представника Святого Престолу в Україні відбулися 14 серпня у Вільнюсі.

Архиєпископ Вісвалдас Кулбокас поступив на дипломатичну службу Святого Престолу 2004 року. Відтоді працював у дипломатичних представництвах в Лівані, Нідерландах, Російській Федерації, у Відділі Державного Секретаріату Святого Престолу в справах стосунків з державами та в Кенії.

Україна стане першим місцем служіння в якості Апостольського нунція.