Новий Колегіум УКУ відрізняється не лише від гуртожитків в Україні, але й від студентських помешкань у світі

15.02.2021, 10:00
Католики
Новий Колегіум УКУ відрізняється не лише від гуртожитків в Україні, але й від студентських помешкань у світі - фото 1
Новий Колегіум УКУ – це масштабний формаційний простір для студентів, працівників та гостей Українського католицького університету. Будинок спроєктований за моделлю living learning community – спільноти, що живе і навчається разом. Офіційне відкриття Колегіуму заплановане на 26 червня, а пробна експлуатація розпочнеться вже навесні.

Новий Колегіум є частиною унікального університетського містечка (кампусу) Українського католицького університету, в межах якого вже діють: Центр митрополита Андрея Шептицького, храм Святої Софії-Премудрості Божої, багатофункційний академічний корпус і Колегіум ім. Патріарха Йосифа Сліпого.

У новій п’ятиповерховій будівлі, площею понад 8 000 кв. м, розмістяться житлові кімнати для студентів університету, Студентський центр УКУ – простір для навчання, дозвілля та розвитку, а також офісні блоки та гостьові кімнати.

Значну частину першого поверху та нижнього рівня будівлі займає унікальний студентський простір, до якого матимуть доступ усі студенти УКУ, навіть ті, котрі в Колегіумі не проживають. Тут розміщені зони студентських клубів, ігрові кімнати, навчальні аудиторії, офіс деканату студентського життя та студентського уряду, пральня, велика велостоянка.

Новий Колегіум УКУ відрізняється не лише від гуртожитків в Україні, але й від студентських помешкань у світі_1

У новому Колегіумі працюватиме також Центр абітурієнта УКУ, де усі охочі зможуть отримати консультацію про вступ та можливості навчання в університеті. На частині 2-3-го поверхів розташовані гостьові кімнати з чудовим видом на Стрийський парк та місто. Простір для життя студентів та кураторів займає 2-5 поверхи. Новий Колегіум завершує формування тихого житлового дворика для мешканців обох колегіумів університету, із двома рівнями терас та зеленою зоною для відпочинку й дозвілля студентів.

Отець Юрій Козловський, магістр Колегіуму, каже, що в розробці проєкту університет не копіював уже відомі світові моделі, а створив свою унікальну, покращивши попередній формат студентських помешкань та загалом досвід проживання і навчання на кампусі: «Формаційна програма, за якою ми працюємо у першому Колегіумі, – це наше велике надбання, адже студенти тут не тільки живуть, а й формуються: навчаються, розвиваються разом зі спільнотою. Це вирізняє Колегіум УКУ не лише від інших гуртожитків в Україні, але й від аналогів студентських помешкань у світі».

Новий Колегіум УКУ відрізняється не лише від гуртожитків в Україні, але й від студентських помешкань у світі_2

Саме досвід життя у першому Колегіумі допоміг робочій групі доповнити й урізноманітнити студентський простір: «Ми побачили, що для старшокурсників важливою є можливість обирати формати для проживання, проведення дозвілля. Тому, плануючи новий Колегіум, ми брали до уваги як формаційну складову, так і житлові умови. Тут пропозиції будуть ще більш різноманітними», – додає о. Юрій Козловський.

Всього в Колегіумі зможуть проживати понад 200 мешканців: студенти УКУ разом із кураторами – працівниками університету, які, крім своїх прямих обов’язків, ділитимуть житловий простір зі студентами, і є відповідальними за формаційну програму для них: духовну, культурно-інтеграційну, освітню, спортивну.

«Новий Колегіум об’єднує багато функцій та дає великий вибір варіантів щодо організації студентського житла: від найменшої двомісної кімнати до чотирикімнатного блоку для більшої групи студентів», – каже заступник першого проректора УКУ Андрій Боровець.

Новий Колегіум УКУ відрізняється не лише від гуртожитків в Україні, але й від студентських помешкань у світі_3

Як і перший Колегіум УКУ, нова будівля цілком пристосована для комфортного проживання осіб із обмеженою мобільністю, адже в основі концепції – побудова інклюзивної спільноти. Як відомо, в першому будинку Колегіуму мешкають люди з розумовою неповносправністю зі спільноти «Емаус», в УКУ їх називають просто друзями. Будинки такого типу є у багатьох країнах, але Український католицький університет – єдиний у світі, де така оселя розташована у студентському колегіумі, а її мешканці є безпосередніми «форматорами».

«У новому Колегіумі кімнати для людей з особливими потребами мають окремий рівень доступу та планування. Йдеться насамперед про ширші двері, більшу площу санвузла, адаптовані інтер’єри. Для проєктування таких приміщень є відповідні будівельні стандарти, яких ми дотримувалися, а також радилися з експертами з питань інклюзивності будівель і споруд», – наголошує о. Юрій Козловський.

Новий Колегіум УКУ відрізняється не лише від гуртожитків в Україні, але й від студентських помешкань у світі_4

На кожному «студентському» поверсі є світлиця, кухня-вітальня. У кухні передбачено кілька столиків, мікрохвильові печі та електрочайники, м’які меблі. У кінці кожного житлового блоку розташовані кімнати для усамітнення та молитви. Основою духовного життя на кампусі є храм Святої Софії – Премудрості Божої та каплиця в першому Колегіумі. До останньої можна з легкістю дістатися, адже обидва корпуси між собою сполучені спільним переходом. Житлові кімнати для кураторів мають спальню, санвузол, окрему кухню-студію з вітальнею.

Колегіум ІІ проєктували та зводили, відповідно до сучасних інженерних практик: «За енергоощадністю цей будинок (що вже є традиційним для проєктів УКУ) випереджає формальні державні вимоги, які діють на сьогодні – і за рівнем термоізоляції, і за якістю та щільністю вікон і скляних фасадів, і за якістю й ефективністю інженерних систем. Окрему увагу в проєкті ми відвели комфорту та безпеці мешканців, йдеться, перш за все, про вибір натуральних та безпечних матеріалів внутрішнього оздоблення, якість освітлення, акустики, системи безпеки», – каже Андрій Боровець.

Завершення робіт у Колегіумі ІІ, зокрема у Студентському центрі та офісних блоках триває. Попри пандемію та складну фінансову ситуацію, будівництво нового корпусу у студмістечку УКУ підтримали чимало жертводавців і друзів університету.

УКУ висловлює їм щиру вдячність та продовжує фандрейзингову кампанію для закінчення усіх робіт у новому корпусі університетського містечка.

Новий Колегіум УКУ відрізняється не лише від гуртожитків в Україні, але й від студентських помешкань у світі_5

Більше про те, як підтримати розвиток якісної освіти в Україні.

Теги: #УКУ