Новим префектом Секретаріату з економіки Ватикану став мирянин

01.12.2022, 15:09
Світові
Новим префектом Секретаріату з економіки Ватикану став мирянин - фото 1
Папа Франциск призначив префектом ватиканського Секретаріату з економіки іспанського мирянина Максиміно Кабальєро Ледо, фінансового фахівця, який обіймав посаду генерального секретаря цього відомства.

За повідомленням Залу друку Ватикану, Святіший Отець прийняв відставку з посади префекта Секретаріату з економіки, подану о. Хуаном Антоніо Герреро Альвесом з особистих причин, пов'язаних із здоров'ям, пише Vatican News.

Рішення набуде чинності з четверга 1 грудня 2022 року.

Максиміно Ледо народився в Меріді (Іспанія) у 1959 році. 33 роки одружений, батько двох дітей, свою професійну діяльність він присвятив сфері фінансів. Захистив науковий ступінь на економічному факультеті Автономного університету Мадрида, продовжив освіту у бізнес-школі IESE у Барселоні. Протягом двадцяти років очолював фінансові відділи у кількох європейських країнах, на Близькому Сході та в Африці. У 2007 році він переїхав зі своєю родиною до США; обіймав високі посади у великій медичній компанії Baxter Healthcare Inc., керував міжнародними проектами. Погодившись на пропозицію префекта ватиканського Секретаріату з економіки, Максиміно Кабальєро Ледо звільниться з посади в США і разом з дружиною переїхав до Риму; до нової роботи як секретар Секретаріату з економіки Ватикану він розпочав у другій половині серпня 2020 року.

Раніше в інтерв'ю Vatican News пан Ледо зазначив: «Часто можна почути, що Церква – це справа священиків та черниць, а решта - лише глядачі. Однак перед мирянами постає дуже важливе завдання, яке вони повинні виконувати всередині Церкви. Всі ми є членами одного тіла, і у кожного є своя місія. Для мене особисто, – наголосив Максиміно Кабальєро Ледо, – співпраця зі Святішим Престолом у служінні Папі Римському – це честь і велика відповідальність. Мої «таланти» – це досвід і робота, і я сподіваюся, що через них зможу зробити свій внесок, працюючи над економічною прозорістю Святішого Престолу».