Новостворений Екзархат для українців греко-католиків в Італії готується до I Екзархального Собору на тему еміграції

02.12.2020, 17:25
Католики
Новостворений Екзархат для українців греко-католиків в Італії готується до I Екзархального Собору на тему еміграції - фото 1
В Апостольському Екзархаті для українців католиків візантійського обряду в Італії 11-15 грудня 2020 року відбудеться Екзархальний Собор на тему: «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ».

З огляду на ситуацію, пов’язану з пандемією та карантином, задля безпеки учасників, Собор проводитиметься у режимі онлайн на платформі ZOOM.

Про це повідомляє Секретаріат Екзархального Собору.

Підсумком роботи Собору стане резолюція, яку розглядатимуть вже учасники Патріаршого Собору, що відбудеться у Львові влітку 2021 року.

Історична довідка:

Апостольський Екзархат для українців Візантійського обряду в Італії:

14 січня 2003 року Папа Римський Іван Павло II схвалив вибір і рішення Синоду єпископів УГКЦ та призначив владику Гліба Лончину першим Апостольським візитатором для українців греко-католиків в Італії, з осідком у Римі, при храмі свв. мчч. Сергія і Вакха. Його наступником, 7 січня 2009 року, Папа Римський Бенедикт XVI призначив владику Діонісія Ляховича, ЧСВВ. Своє служіння Апостольський візитатор виконував у тісній співпраці з місцевими італійськими єпископами.

11 липня 2019 року Папа Франциск створив Апостольський екзархат для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії і призначив Апостольським адміністратором вакантного осідку кардинала Анджело Де Донатіса, Генерального вікарія Римської Дієцезії.
24 жовтня 2020 року, Папа Франциск припинив мандат Апостольського Адміністратора вакантного осідку в особі кардинала Анджело Де Донатіса і призначив Апостольським екзархом для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, владику Діонісія Ляховича, ЧСВВ, дотеперішнього Делегата цієї церковної структури та 7 січня 2009 року Апостольського візитатора для українців візантійського обряду в Італії. Катедральним храмом та осідком Апостольського екзархату є парафіяльний храм святих Сергія і Вакха в Римі.

Присутність українських віруючих греко-католиків в Італії налічує більше двадцяти років тому. На сьогоднішній день (2020) кількість вірних досягла понад 120 тисяч, розділених на 152 громади, якими опікуються 65 священиків. Ця церковна територіальна одиниця (Екзархат) охоплює всю територію Італії.