• Головна
  • Проекти
  • Об’єднання Церков з допомогою адмінресурсу не збереже віруючих у такій Церкві, — владика Ігор (Ісіченко)...

Об’єднання Церков з допомогою адмінресурсу не збереже віруючих у такій Церкві, — владика Ігор (Ісіченко)

17.01.2011, 13:01
Об’єднання Церков з допомогою адмінресурсу не збереже віруючих у такій Церкві, — владика Ігор (Ісіченко) - фото 1
Коментуючи реальність об’єднання українських Церков, архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ (о) Ігор (Ісіченко) зазначив, що це «елементарно просто» на сьогодні.

Ігор_Ісіченко_1.jpgКоментуючи реальність об’єднання українських Церков, архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ (о) Ігор (Ісіченко) зазначив, що це «елементарно просто» на сьогодні. «У вересні було розроблено проект, який обговорювався на спеціальному соборі УПЦ Московського Патріархату в Донецьку, було розроблено стратегію, яка здійснюється зараз в Україні. Так само як об’єднували нас у 1930 році, ліквідуючи УАПЦ, в 1946 році — ліквідуючи УГКЦ, сьогоднішній режим в Україні може, використавши адміністративний ресурс, ліквідувати Церкви, альтернативні російській Церкві», — наголосив владика в ефірі «Бі-бі-сі».

Проте архиєпископ додав, що таке арифметичне додавання громад не збереже віруючих у такій Церкві. Як приклад, він навів ситуацію в Росії, «де фактично ліквідовані всі спроби релігійних громад вийти поза межі Московського Патріархату». «І хіба Московський патріархат зберіг свій авторитет в Росії? Жодною мірою», — висловив переконання владика.

Що ж до тиску місцевих чиновників в регіонах, де великий вплив має Московський Патріархат, на інші релігійні, зокрема православні, громади, то архиєпископ Ігор у коментарі для "Портал-Credo.Ru" повідомив, що зміна осіб в київських кабінетах ніяк не відбилася на становищі в Харківсько-Полтавській єпархії УАПЦ (о). «У мене немає жодного сигналу про тиск на священиків. Можливо, тому що наш клір формувався в умовах постійної конфронтації з державною владою і ніколи не був привабливий для конформістів», — наголосив владика.

З іншого боку, він відзначив істотний тиск на священиків за часів попереднього Президента. «Канівська парафія досі не може повернути церкву, передану черкаською владою УПЦ КП. Брат же Президента Ющенка Петро перевів в УПЦ КП Йоано-Богословську парафію в Харкові», — розповів він.

А заяви Партріарха Філарета про спроби знищити з допомогою політичного тиску УПЦ КП, на думку архиєпископа, пов’язані з досвідом використання адміністративного тиску прихильниками УПЦ КП. «Патріарх Філарет небезпідставно передбачає застосування цього досвіду до очолюваної ним Церкви. "Якою бо мірою міряєте, возміриться вам" (Лк. 6:38)», — наголосив владика.