Обрання нового Патріарха СПЦ можна вважати перемогою президента Сербії Вучича, - експерт

Обрання нового Патріарха СПЦ можна вважати перемогою президента Сербії Вучича, - експерт - фото 1
Михайло Рамач, історик та журналіст Радіо Свобода, автор пʼяти книг есе про колишню Югославію й нинішню Сербію прокоментутвав обрання очільником Сербської Православної Церкви Патріарха Порфирія і спрогнозував, чого можна від нього очікувати.

Про це інформує Радіо Свобода.

Сербські ЗМІ зазначають, що державні органи й, зокрема, президент Александар Вучич, брали активну участь у свого роду кампанії для обрання Патріарха. Глава держави зустрівся з кількома впливовими єпископами й відвідав сербський монастир на Афоні (Святій горі) в Греції.

За словами Михайла Рамача, новообраний Патріарх й президент Сербії згідні в тому, що Сербія має право й повинна бути захисницею усіх сербів. Це анітрохи не відрізняється від політики Росії й Російської Православної Церкви (РПЦ). Єпископи й священство заохочували сербів до боротьби за створення «великої Сербії», тобто за приєднання до Сербії великих частин Хорватії й Боснії і Герцеговини. Ця політика відкидала і право на автокефальність Православних Церков у Македонії й Чорногорії.

Щодо ставлення до ПЦУ, то експерт пояснює:

"Сербська Православна Церква абсолютно на боці Москви. Православну Церкву України (ПЦУ) сербські єрархи називають «неканонічною» та «розкольницькою». Новообраний Патріарх належить до консервативного крила єрархів. Отож, його обрали насамперед для підтримки глави держави і його політики – як щодо Косова, так і щодо сусідів, Росії і Європи. Під керівництвом Патріарха Порфірія СПЦ, як виглядає, не завертатиме з традиційного шляху, на якому була найближчою союзницею белградської влади.

Обрання нового Патріарха можна вважати перемогою президента Сербії Александра Вучича. На чолі СПЦ опинилася людина, яка йому потрібна, і яка має реальний вплив на значну частину сербського суспільства", - прокоментував Михайло Рамач.

Згідно з переписом населення 2011 року, 85 відсотків громадян Сербії вважають себе православними християнами.