Обстрілами зруйновано Миколо-Василівський монастир УПЦ МП

Обстрілами зруйновано Миколо-Василівський монастир УПЦ МП - фото 1
У селі Микільське під Вугледаром обстрілами зруйновано Успенський Миколо-Василівський монастир.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП з посиланням на strana.today.

Миколо-Василівський монастир заснував у 1998 році схиархимандрит Зосима (Сокур). Ця обитель, яказано у повідомленні, була одним із найбільших новоутворених монастирів в Україні.

Обстрілами зруйновано Миколо-Василівський монастир УПЦ МП - фото 108158

 

Як повідомляє Православная жизнь з посиланням на прес-службу обителі, Успенський Миколо-Васильївський монастир був обстріляний цілеспрямовано. Зруйновано сестринський корпус, двоє людей загинули.

До цього декілька днів поспіль монастир обстрілювали з великокаліберних знарядь. Боєприпаси залишили в будинках наскрізні отвори до метра в діаметрі, на території – безліч глибоких ям, зрізали дерева.

Уранці 31 січня на обитель посипалися касетні снаряди. Вони розривалися в повітрі та прошивали навколо сотнями смертоносних осколків.

«Від таких осколків загинув священик обителі, єромонах Воніфатій, на 62 році життя. Після Літургії батюшка переходив із однієї будівлі до іншої, але не дійшов декілька метрів», – розповіли в обителі.

Останні місяці отець Воніфатій щодня був у храмі – сповідував насельників та парафіян. Після відспівування вбитого священика поховали на монастирському цвинтарі.

Близько 3-ї години дня по обителі було завдано удару високоточними ракетами. Декілька з них наскрізь пробили сестринський корпус. Будівля зруйнована, відновленню не підлягає.

«У цей час у корпусі знаходилися літні матушки, черниці. Була поранена схимонахиня Савва. Матушка отримала жахливі, тяжкі поранення. Її відвезли до лікарні, але врятувати не вдалося», – розповіли в обителі.

Коли проходила евакуація, 84-річна схимонахиня Савва відмовилася покидати обитель і віддала свою долю до рук Божих. За словами сестер, за день до смерті вона відмовилася від їжі, передчуваючи кончину. Почила матушка 1 лютого, похована в Касперівському монастирі.