Обвинуваченому у спаленні Корану Микиті Журавлю продовжили термін арешту
Він перебуватиме під вартою до 20 квітня 2024 року, повідомляє Радіо Свобода.
На свіжих фотографіях із зали суду під оком заарештованого видно темний слід, який, ймовірно, залишився від синця.
На засіданні захист також виступив із клопотанням про відведення судді Руслана Дандаєва, посилаючись на його ймовірну упередженість. На думку адвоката Юлії Антонової, Дандаєв – зацікавлена особа, оскільки є чеченцем та мусульманином, і тому не може бути об'єктивною у розгляді цієї справи. Суд у задоволенні клопотання відмовив.
На суді Микита Журавель просити вибачення перед мусульманами й заявив, що визнає себе винним у спаленні Корану, але мотивів грубого порушення порядку у нього не було.
Журавлю пред'явлено обвинувачення за двома статтями: за образу почуттів віруючих, скоєну у місцях, призначених для богослужінь та проведення релігійних обрядів; а також за хуліганство з мотивів релігійної ненависті, вчинене групою осіб за попередньою змовою.
Наступне засідання призначене 24 жовтня.
Обвинуваченого у спаленні Корану 19-річного мешканця Волгограда Микиту Журавля затримали 21 травня. За дорученням голови Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна справу Журавля передали до Чечні, пояснивши цей крок "численними зверненнями жителів Чеченської Республіки із проханням визнати їх потерпілими".
У серпні у СІЗО Грозного Журавля побив 15-річний син голови Чечні Адам Кадиров. Поліція республіки винесла відмову у порушенні кримінальної справи за фактом побиття Журавля, оскільки 15-річний Адам Кадиров не досяг віку притягнення до кримінальної відповідальності. Через два дні Адам Кадиров отримав звання Героя Чечні.
Напередодні першого засідання суду голова Чечені Рамзан Кадиров виступив з образами на адресу Журавля. Він опублікував відео, в якому звинувачує Журавля в тому, що той "спалив Коран не через невігластво чи незнання, а усвідомлено, бажаючи образити мусульман, нацькувати конфесії в Росії".