Очільник РПЦ поскаржився Єрусалимському Патріарху на виселення УПЦ МП з лаври

Очільник РПЦ поскаржився Єрусалимському Патріарху на виселення УПЦ МП з лаври - фото 1
Кирил назвав це «гонінням» з боку влади.

Патріарх РПЦ Кирил направив листа на ім’я Єрусалимського Патріарха Феофіла III, у якому поскаржився «на гоніння УПЦ МП з боку влади» та виселення їх з лаври.

Про це повідомляє LB.ua з посиланням на джерела в оточенні Патріарха Єрусалима.

Зокрема Кирил висловив Феофілу співчуття через напад на Успенський храм в Гефсіманії (21 березня під час недільного Богослужіння невідомі напали на Успенський храм у Гефсиманії, а також погрожували єпископу і священику - LB.ua) та «повне розуміння» у зв‘язку з «гоніннями» УПЦ МП в Україні.

«У цей час Українська Православна Церква Московського Патріархату увійшла у важкий період гонінь з боку влади та організацій розкольників, що підтримують владу і направлені на руйнування канонічного Православ‘я в Україні. Яскравим вираженням цього є вигнання Блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всія України, та всіх прибічників канонічного Православ‘я з Києво-Печерської Лаври», - йдеться у листі.

Очільник РПЦ поскаржився Єрусалимському Патріарху на виселення УПЦ МП з лаври - фото 111539

За даними джерел LB.ua, аналогічні листи Кирил надсилав усім очільникам помісних Православних Церков, окрім Константинопольського та Олександрійського Патріархів. Також він скаржився й Папі Римському.

Нагадаємо, УПЦ МП неодноразово заявляла про незалежність від РПЦ, однак релігійні експерти підтверджують, що фактичного відокремлення не відбулося.

Цими днями під час акцій протесту на території Києво-Печерської лаври активісти УПЦ нападали на журналістів та опонентів через те, що вони вживали абревіатуру УПЦ МП.

Відповідно до чинного законодавства, релігійні організації УПЦ МП мають бути перейменовані на "Російську Православну Церкву в Україні". З УПЦ МП блокували, у т.ч. за допомогою проросійських політиків, впровадження цього закону, прийнятого ще наприкінці 2018 року. Наприкінці 2022 року Конституційний Суд України ухвалив Рішення у справі щодо повної назви релігійних організацій, дійшовши висновку, що зміни до статті 12 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації“ є конституційними.