"Один народ Святої Русі", - у мережі поширили подячний лист Кирилу від митрополита Кіровоградського УПЦ МП

"Один народ Святої Русі", - у мережі поширили подячний лист Кирилу від митрополита Кіровоградського УПЦ МП - фото 1
Митрополит УПЦ МП в"Кіровограді" Іоасаф (Губень) вітав Московського Патріарха Кирила із днем ангела і повторював пропагандистські фрази про «один народ», а також про «Святу Русь». Про Україну, українців і війну РФ проти України, злочини режиму Путіна і благослрвення на це очільника РПЦ  – жодного слова у листі Іоасафа не було. Замість цього - похвала Кирила і надія на «виконання трудів на благо» РПЦ.

У листі, доступ до якого отримав Духовний Фронт України з середовища Московського Патріархату, Іоасаф пише, що «воістину масштаб Ваших зусиль з духовно-етичної освіти нашого народу порівняний з діями св. рівноап. Кирила».

Як наголошують в ДФУ, лист написаний 22 травня, коли рашисти остаточно захопили в полон захисників Маріуполя. У ці трагічні для України дні єрарх УПЦ МП замість того, щоб вимагати від Кирила вплинути на Путіна, щоб припинити війну, хвалить його.

«Ви покладаєте все своє життя на справу проповіді Слова Божого, несучи людям Вічні істини Святої Євангелії. Ваше слово знаходить вдячний відгук у серцях мільйонів людей, призводить до віри тих, хто сумнівається, і стверджує у благочестя віруючих», – йдеться в листі до Кирила.

«Приклад вашого служіння є для нас незмінним орієнтиром духовного життя», – сказано в привітанні Кирилу.

Іоасаф назвав Кирила предстоятелем «УПЦ Моспатріархату», а загарбницьку і злочинну війну Росії проти України – «несприятливими політичними умовами»:

«Сьогодні наша Церква проходить через серйозні історичні випробування. Вам, як предстоятелю, окрім колосальних праць щодо відновлення зруйнованої церковної інфраструктури неодноразово доводиться відстоювати інтереси Церкви та позиції Православ’я у дуже несприятливих політичних умовах, коли ворог людського роду намагається зруйнувати благословенну єдність між православними християнами».

В кінці Іоасаф пише: «Прийміть мої слова синівської вдячності, а також найтепліші привітання та побажання міцного здоров’я, миру, благополуччя та радості, виконання намічених трудів на благо нашої Святої Матері-Церкви та улюбленої Вітчизни – Святої Русі».

У відповідь на цей лист Кирил побажав Іоасафу «подальшого плідного служіння на благо Матері-Церкви».

Лист митрополита Кіровоградського Іоасафа Губеня до московського патріарха Кіріла (гундяєва)