Одіозна регіоналка Бондаренко заявила, що "влада України офіційно взяла курс на знищення православ’я"

Одіозна регіоналка Бондаренко заявила, що "влада України офіційно взяла курс на знищення православ’я" - фото 1
Такі висновки вона зробила на основі двох нещодавніх випадків з церквами в Івано-Франківську та Хотині в ефірі проросійського YouTube-каналу “Перший козацький”.

Про це повідомляє Релігійна правда.

Йдеться про виселення УПЦ МП з храму в Івано-Франківську та про припинення договору оренди храму із УПЦ МП в Хотині. Наприкінці 2021 року закінчився термін договору про користування храмом у Хотині. Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця» не продовжив договір із УПЦ МП.

Нардепка заявила, що українська влада, яка законним шляхом вчинила вищезгадані дії щодо УПЦ МП (були виграно справу у Верховному Суді України), хоче знищити православ’я і бореться з Московським Патріархатом «по бєспрєдєлу». Всі рішення українських судів, за її словами є «політичними».

«Причина в тому, що офіційним Києвом і деякою місцевою владою взято курс на деправослав’я України (викорінення православ’я, – ред.), знищення віри, яка зробила з нас велику слов’янську цивілізацію. Те, що допомогло нам заявити про себе на світовій арені, зберегти себе і душу в найважчі часи», – заявила Бондаренко.

При цьому Бондаренко не уточнила, що в Україні більшість православних віднося ть себе до ПЦУ, а не до УПЦ МП.

Натомість Бондаренко, як одна із діячів проросійського крила в Україні, висловлює ненависть до помісної Української Православної Церкви (ПЦУ) і Томосу, який позбавив ПЦУ від адміністративного підпорядкування Кремлю. На думку Бондаренко, створення ПЦУ і надання Томосу про автокефалію – це «боротьба із устоями православ’я».

За даними Центру “Миротворець”, Бондаренко була членом Партії регіонів від 2006 року. Також вона активний учасник та натхненник Антимайдану у період Революції Гідності.

20 лютого 2014 року Бондаренко заявила німецькій газеті «Der Spiegel», що правоохоронці діяли «недостатньо жорстко» під час розстрілу захисників Майдану.

В ефірі російського пропагандистського каналу «Росія-24» на початку грудня 2017-го Бондаренко назвала Революцію гідності «гнилим майданом» і причиною всіх проблем України.

12 лютого 2018 року журналіст Дмитро Гордон зазначив, що вважає Росію ворогом, тому що вона вбиває українців. Бондаренко твердила, що він плутає свої особисті поняття з об’єктивністю. «Для мене Росія не ворог, і те, що відбувається в Росії стосовно українців, говорить про те, що вони до нас ставляться з симпатією», – сказала Бондаренко.

Також Бондаренко називала «громадянською» війну на Сході України і заперечувала причетність Росії до вбивства 14 тисяч українців. «…Так, громадянська війна, вам брешуть про війну з Росією та щодо ворогів і друзів України та Росії», – заявила Олена Бондаренко.

Також на початку 2021 року, вже як колишня народна депутатка від Партії регіонів Олена Бондаренко заявила, що українські військові є «злочинцями».