Одіозний митрополит Лука продовжує поминати Кирила: аудіодоказ

20 січня, 08:50
Православні
Богослужіння 11 січня в кафедральному соборі Покрови - фото 1
Богослужіння 11 січня в кафедральному соборі Покрови
Джерело фото: hramzp.ua
Митрополит Запорізький УПЦ МП Лука Коваленко під час великого входу на Літургії 11 січня 2023 р. пом'янув Патріарха Кирила. За даними офіційного сайту єпархії, в цей день владика Лука очолив загальноєпархіальну Літургію в Свято-Покровському соборі Запоріжжя.

Про це повідомив клірик Дніпропетровської єпархії УПЦ МП о. Андрій Пінчук у своєму телеграм-каналі.

"Руzкій мір знов показав свій оскал.
Любителі путіна знову опаганюють храми УПЦ.
Облизувачі гундяєва знову збираються на шабаш.
Бо для них нема ані України, ані всіх нас з вами. Вони очікують на асвабадітєлєй і чекають на руzкій мір.
Кажуть, що на цьому аудіо — олтарний запис служби 11 січня 2023 року Луки Запорізького, митрополита та члена синода УПЦ.
Більше ніяких експертиз не потрібно. Лука все проекспертизував.
УПЦ - частина московського гундяєвпаханату", — підсумував о. Андрій.

Нагадаємо, 1 грудня 2022 р. відбулося засідання РНБО, на якому були розглянуті численні факти зв’язків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором і прийнято відповідні рішення. Зокрема, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті має забезпечити у двомісячний строк відповідно до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом, за необхідності вжити передбачених законом заходів.

У Києві 10 січня відбулося засідання Експертної групи для проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ. На ньому її представник намагався відкликати деяких її членів, мотивуючи, що вони є упереджені щодо УПЦ МП.

У той же час, СБУ, проводячи слідчі дії в монастирях та єпархіях УПЦ МП знаходила там друковану продукцію МП, у т.ч. листівки, в яких пояснювалося чому і як в УПЦ МП під час богослужінь мають поминати Патріарха Московського.

"Відповідно до оновленого Статуту про управління УПЦ "Ім'я Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України підноситься за богослужінням єпархіальними архиєреями Української Православної Церкви та в ставропігійних монастирях Української Православної Церкви". Однак у багатьох храмах і монастирях УПЦ МП, всупереч статуту продовжують поминати московського патріарха, який благословляє війну Росії проти України", — зауважив у коментарі РІСУ релігієзнавець Дмитро Горєвой. За його словами, це означає, що попри зміни до статуту, внесені у травні 2022 р., і попри голосні заяви представників УПЦ МП, що вони "незалежніші" за ПЦУ, "УПЦ залишається частиною МП, а, отже, і провідником «русского мира», як головної ідеології РПЦ. Бо ніякі зміни до статутів і заяви не можуть змінити суть самої УПЦ МП і світогляд значної частини її духовенства і вірян".