Окупаційні «поліцейські» вихваляються «викриттям» на Херсонщині релігійної організації Свідки Єгови

Окупаційні «поліцейські» вихваляються «викриттям» на Херсонщині релігійної організації Свідки Єгови - фото 1
На окупованій частині Херсонщини так звані «поліцейські» хизуються тим, що «припинили діяльність великого осередку забороненої організації «Свідки Єгови».

Джерело: Most.ks.ua

Про «викриття екстремістів» повідомляє прес-служба так званого «ГУ МВД Херсонской области».

Повідомляється, що «група вела деструктивну діяльність на території Скадовського та Голопристанського муніципальних округів Херсонської області, пропагуючи антиправославні ідеї, розповсюджуючи екстремістську літературу та заперечуючи входження регіону до складу Росії».

В селі Новософіївка створеного окупантами «Голопристанського муніципального округу» поліції скоїли наліт на «Зал Царства» – місце проведення зборів та обрядів «Свідків Єгови», а також на склад «забороненої літератури, що складається з більш ніж 4 тисяч книг, журналів, листівок та інших агітаційних матеріалів». Також повідомляється, що «встановлено особу керівника та активістів осередку».

Діяльність релігійної організації «Свідки Єгови» заборонена на території РФ на підставах, передбачених Федеральним законом «Про протидію екстремістській діяльності». Але в Україні діяльність цієї релігійної організації не заборонена законодавчо. Тобто окупанти вважають «злочином» те, що на загарбаній ними території відбувалося до окупації і не суперечило українському законодавству.

Звертає на себе увагу й те, що росіяни вважають «деструктивною діяльністю» пропаганду «антиправославних ідей». При тому, що стаття 14. 1. Конституції РФ гласить:

«Російська Федерація – світська держава. Жодна релігія не може встановлюватися як державна або обов’язкова».

Отже і пропаганда будь-якої релігії, а також суперечки між конфесіями формально не можуть бути об’єктами для правової оцінки державними органами. А на ділі російські «правоохоронці» виступають ще й як «поліція моралі» з православним ухилом. При цьому, входячи в протиріччя з конституцією власної країни. Але це російських сатрапів анітрохи не засмучує.

На розповсюдженому окупантами відео також є свідчення якоїсь жінки, яка розповідає, що активісти «Свідків Єгови» були «за Україну» і «проти спецоперації».

Судячи з інформації окупаційних поліцейських, вони лише вдерлися до приміщення «Свідків Єгови», але самих активістів релігійної організації не затримали. Скоріше за все, віруючі встигли виїхати. Але все одно дії окупантів та їх посіпак – пряме порушення Женевської конвенції «Про захист цивільного населення під час війни».

В Статті 27 цього документу сказано:

«Особи, що перебувають під захистом, мають право за будь-яких обставин, на особисту повагу, повагу до своєї честі, права на сім’ю, їхніх релігійних переконань та обрядів, звичок та звичаїв. До них завжди слід ставитися гуманно й захищати їх, зокрема, від будь-якого акту насильства чи залякування, від образ та цікавості натовпу…З урахуванням положень стосовно здоров’я, віку та статі, сторона конфлікту, під владою якої є особи, що перебувають під захистом, має право поводитися з усіма ними однаково, без жодної дискримінації, зокрема стосовно раси, релігії або політичних переконань».

А в Статті 33 сказано:

«Жодну особу, що перебуває під захистом, не може бути покарано за правопорушення, якого вона не вчинила особисто. Колективні покарання, так само як і будь-які залякування чи терор, забороняються».