Окупанти оштрафували мусульманську громаду Алушти

Окупанти оштрафували мусульманську громаду Алушти - фото 1
Мусульманській громаді "Алушта" присуджений штраф через книги, які зберігалися в будівлі старовинної міської мечеті "Юк'ари джамі".

Про це повідомляє Кримська солідарність, передає Depo.Крим.

"Суд" у Криму стягнув з релігійної мусульманської громади "Алушта" 30000 рублів (понад 11 тисяч гривень) через книги, які не були промарковані. Це окупанти вважають порушенням частини 3 статті 5.26 КоАП РФ ( "Здійснення релігійною організацією діяльності без вказівки свого офіційного повного найменування, в тому числі випуск або розповсюдження в рамках місіонерської діяльності літератури без маркування ").

Захист вважає, що громаду переслідують з політичних мотивів, формально використовуючи різні норми законодавства, та оскаржуватиме постанову. "Все пов'язано з релігійною і політичною позицією людей. Ми вважаємо, що таким чином на організацію чиниться тиск. Це не перше адміністративне і навіть кримінальну справу стосовно даної громади ", - сказав адвокат Рустем Кямілєв.

Додамо, 30 березня 2021 року в мечеть приходили з перевіркою співробітники ФСБ, Центру "Е", прокуратури і кримського муфтіяту. За підсумками перевірки у громади вилучили для експертизи три книги, вони перебувають у вільному продажу в спеціалізованих магазинах та не входять в список забороненої літератури на Росії. Проте на громаду склали протокол за частиною 3 статті 5.26 КоАП РФ ( "Здійснення релігійною організацією діяльності без вказівки свого офіційного повного найменування, в тому числі випуск або розповсюдження в рамках місіонерської діяльності літератури без маркування").

Також повідомлялося, що окупанти склали три протоколи стосовно імама та релігійної громади мечеті "Юк'ари джамі" в Алушті.