«Окупанти використовують мирний атом як зброю, щоб залякати Україну і світ» - Глава УГКЦ
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
«Окупанти використовують мирний атом як зброю, щоб залякати Україну і світ. Закликаю усі міжнародні інституції відреагувати на таку терористичну поведінку окупанта на українській землі!», — наголосив Предстоятель.
На жаль, зауважив Глава Церкви, впродовж останньої доби українська земля знову здригалася під російськими бомбами й ракетами. Було вбито та поранено багато людей.
Блаженніший Святослав подякував усім українським чоловікам, які кожен на своєму місці бореться за перемогу України. «Зі зворушенням спостерігаю, як багато наших хлопців атакують військові комісаріати й ображаються, коли їх не беруть до війська, переживають відчуття провини за те, що ще в тилу, а не на фронті. Дякую усім вам, патріотам України! Будьте там, де Господь Бог вас покликав! І щодня приближайте перемогу України над ворогом», — сказав Глава УГКЦ.
Додамо, вранці 6 серпня припинив працювати 4-й енергоблок Запорізької атомної електростанції. Його відімкнули від мережі внаслідок обстрілів, які окупанти здійснили 5 серпня вдень.
Атомна електростанція в Енергодарі може бути замінована, йдеться в ТСН.
Три потужні залпи і палає високовольтна лінія зв’язку Запорізької атомної електростанції станції - найбільшої у Європі. Армія окупантів, що нині перетворила ядерний об’єкт на військову базу, на цьому не зупинилась. Надвечір того ж дня прилетіло по азотно-кисневій станції біля одного з енергоблоків. Рашисти серйозно пошкодили її та об’єднаний допоміжний корпус.
В "Енергоатомі" заявили, це може спровокувати пожежу, розпилення радіоактивних речовин і витоку водню.
Видання The Insider зазначає, що окупанти могли замінувати ЗАЕС, або територію навколо атомної станції. Там опублікували кадри, де видно як російські військові вантажівками заїжджають на територію станції і розвантажують якийсь вантаж. В Британському міністерстві оборони припускають, росіяни використовують атомну електростанцію - як прикриття і плацдарм для обстрілів Нікополя.
«Російські війська використовують захищений статус атомної електростанції для того, щоб зменшити ризик для свого обладнання та особового складу від нічних атак українських сил», - йдеться в заяві.
Це і є пряме порушення ядерної безпеки у всьому світі, переконаний глава європейської дипломатії - Жозе Боррель. «ЄС засуджує військову діяльність Росії навколо Запорізької АЕС. Це серйозне та безвідповідальне порушення правил ядерної безпеки та ще один приклад нехтування Росією міжнародними нормами. МАГАТЕ має отримати доступ», - переконує він.
У самому МАГАТЕ - головному контролеру ядерної безпеки на планеті, днями заявили, що більше не контролюють ситуацію в Енергодарі. І справа тут не в технічній стороні. Директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі говорить, що готує групу для інспекції ситуації на ЗАЕС.
Зробити все, щоб вигнати росіян з української атомної електростанції - ось завдання світу, вважає український президент Володимир Зеленський. У своєму зверненні він вкотре наголосив, перебування окупантів на ядерному об’єкті і перетворення його на військову базу - це акт терору.
В "Енергоатомі" зазначають, український персонал на станції працює буквально під дулами автоматів і докладає усіх зусиль, аби там не сталося жодних аварій. За різними даними, нині на території ЗАЕС перебуває до півтисячі російських військових.
6 серпня, ввечері російські окупанти вкотре здійснили ракетні обстріли майданчика Запорізької атомної станції та міста Енергодар. Вони влучили по майданчику ЗАЕС безпосередньо поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП). Вочевидь, цілили саме по контейнерах ВЯП, які просто неба зберігаються поруч із місцями обстрілу. 174 контейнери, в кожному з яких по 24 збірки відпрацьованого ядерного палива”, - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що через ворожі ракетні обстріли було пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП Запорізької АЕС. Тому вчасне виявлення та реагування у разі погіршення радіаційної обстановки або витоку радіації із контейнерів відпрацьованого ядерного палива наразі неможливе, підкреслили в Енергоатомі.